LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Nelegalią išvežiojamąją valiutos keityklą įkūrę klaipėdiečiai stos prieš teismą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą dėl dviejų šešėlinių valiutos keitėjų. Tyrimo duomenimis, per vienus metus įtariamieji nelegaliai iškeitė įvairios valiutos grynaisiais pinigais, kurios vertė, konvertavus į eurus, siekia daugiau nei 2,3 mln. eurų.

 Ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad anksčiau vienoje finansų įstaigoje dirbę klaipėdiečiai, neturėdami valiutos keitimo paslaugoms teikti reikalingos licencijos, keitė litus į užsienio valiutą, užsienio valiutą į litus ir vieną užsienio valiutą į kitą. Nelegalūs valiutos keitėjai veiklą organizavo vadinamosios išvežiojamosios prekybos būdu. Reikalingą kiekį atitinkamos užsienio valstybės valiutos įtariamieji susitardavo pakeisti atvežę ją į kliento namus ar susitikimų įvairiose miesto vietose metu. FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai išaiškino, kad nelegalių valiutos keitėjų klientais buvo tapę ir šešėliniai uostamiesčio verslininkai, teikiantys pervežimo paslaugas iš Skandinavijos, Didžiosios Britanijos ir kitų valstybių.

FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai nustatė, kad per metus vienas nelegalios išvežiojamosios valiutos keitėjas įvairia užsienio valiuta pakeitė daugiau nei 1,4 mln. eurų, o kitas – daugiau nei 900 tūkst. eurų.

Tyrimo metu, atlikus abiejų valiutos keitėjų ir jų šeimos narių ūkinį finansinį tyrimą, nustatyta, kad jie negali pagrįsti savo turto teisėtai gautomis pajamomis. Siekiant išplėstinio turto konfiskavimo, abiejų asmenų turimam turtui – piniginėms lėšoms, nekilnojamajam turtui ir prabangiai transporto priemonei – pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės.

 Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūra. Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos miesto apylinkė teismui. Už nelegaliai ir dideliu mastu keistą valiutą klaipėdiečiams gresia maksimali bausmė – laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Foto 1 Foto 2 Foto 3

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas