LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Medinius baldus gaminančioje Kauno bendrovėje – atlyginimai „vokeliuose“

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apskrities skyrius atlieka ikiteisminį tyrimą dėl medinius baldus gaminančioje bendrovėje ,,Briauna“ apgaulingai tvarkomos buhalterinės apskaitos, mokant neoficialius atlyginimus bendrovės darbuotojams.

Gavę informaciją, kad balandžio 13 d., penktadienį, įmonės darbuotojams mokamas neoficialus darbo užmokestis, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apskrities skyriaus ir Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnai atliko patikrinimą. Tikrinant medinius baldus gaminančią bendrovę buvo užfiksuota, kad gamybos vadovas mokėjo atlyginimus pagal fiktyvius darbo užmokesčio skaičiavimo sąrašus ir oficialų mokamąjį žiniaraštį. Patikrinimo metu nustatyta, kad kai kuriems bendrovės darbuotojams jau buvo sumokėtas neoficialus darbo užmokestis – 9 398 litai. Įmonės gamybinėse patalpose ant stalo, prie kurio buvo mokami darbo užmokesčiai, rasti neapskaityti bendrovės buhalterinėje apskaitoje 37 233 litai, skirti kitiems darbuotojams neoficialiam darbo užmokesčiui sumokėti. Sulyginus neoficialius darbo užmokesčio skaičiavimo sąrašus ir bendrovės atlyginimų mokėjimo žiniaraštį, matyti, kad oficialus atlygis kai kuriems darbuotojams sudaro tik vieną trečiąją gaunamo atlyginimo.

Patikrinimo metu pareigūnai paėmė į įmonės buhalterinę apskaitą neįtrauktus 37 233 litus, darbuotojų sąrašus su nurodytomis pinigų sumomis ir buhalterinės apskaitos dokumentus.

Dėl šio fakto FNTT Kauno apskrities skyrius toliau tęsia pradėtą ikiteisminį tyrimą pagal BK 222 str. 1 d.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas