LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Medininkuose sulaikyta 110 tūkst. JAV dolerių kontrabanda

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai bendradarbiaudami su Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba praėjusį ketvirtadienį, sausio 23 d., Medininkų kelio muitinės poste sulaikė stambią grynųjų pinigų kontrabandą. Iš Lietuvos išvykstantis Baltarusijos pilietis nedeklaravęs muitinėje mėgino išsivežti 110 tūkst. JAV dolerių grynaisiais pinigais.

Į Medininkų kelio muitinės postą automobiliu „Audi Q7“ atvažiavęs baltarusis I. A. bandė sieną kirsti „žaliąja juosta“. Detaliau patikrinus jo automobilį, pareigūnai po priekine keleivio sėdyne esančioje daiktadėžėje aptiko 110 tūkst. JAV dolerių. 

Primenama, kad kiekvienas asmuo, atvykstantis į ES ar išvykstantis iš jos ir gabenantis ne mažesnę kaip 10 000 eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinėje. Privalomu į Europos Sąjungą iš trečiųjų šalių įvežamų ar iš jos į trečiąsias šalis išvežamų grynųjų pinigų deklaravimu muitinei siekiama užkirsti kelią pinigų plovimui, teroristų finansavimui, mažinti šešėlinę ekonomiką ir kovoti su kitais finansiniais nusikaltimais.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas