LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Lietuvos Respublikos nacionalinio pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos vertinimo ataskaita

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos skelbia Lietuvos Respublikos nacionalinio pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos vertinimo ataskaitąPDF. Lietuvos Respublikos nacionalinis pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos vertinimas yra prioritetinė priemonė įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012–2016 metų programą. Rizikos vertinimas buvo atliktas vykdant privalomus tarptautinės organizacijos FATF (Finansinių veiksmų darbo grupė kovai su pinigų plovimu bei teroristų finansavimu) reikalavimus – nustatyti ir suprasti valstybėse esančias pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikas bei imtis veiksmų joms mažinti. FATF organizacija yra globali privalomų pinigų plovimo ir teroristų finansavimo  prevencijos standartų formuotoja pasaulyje.

Rizikos nustatymas, suvokimas ir įvertinimas valstybėje yra esminis elementas kuriant pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemones – vykdant teisėkūros ir kitas praktines priemones šios rizikos mažinimui. Rizikos nustatymas padeda valstybėms valdant piniginius ir žmogiškuosius resursus. Atsižvelgdamos į nustatytą rizikos lygį, finansų įstaigos ir kiti subjektai kuria veiksmingesnes savo rizikos valdymo procedūras. Atliktas rizikos vertinimas padės ir valstybės institucijoms valdant piniginius ir žmogiškuosius resursus (pvz., mažos rizikos segmentams reiktų mažesnių priežiūros institucijų pajėgų). Daugiau dėmesio turi būti skiriama aukštos rizikos elementams, jiems taikomos priemonės turėtų būti sustiprintos.

Rizikos vertinimas truko daugiau nei metus, procese dalyvavo valstybės institucijos, tiesiogiai susijusios su pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencija. Visą rizikos vertinimo procesą kontroliavo Darbo grupė pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos veiklai koordinuoti, sudaryta Ministro Pirmininko potvarkiu. Kad Rizikos vertinimas būtų atliekamas pagal tarptautiniu mastu pripažintą rizikos vertinimo metodologiją, šiam tikslui į pagalbą buvo pasitelkti nepriklausomi UAB „Deloitte Lietuva“ ir užsienio ekspertai, turintys didelę rizikos vertinimo patirtį.

Planuojama nacionalinį rizikos vertinimą atlikti periodiškai, ne rečiau kaip kas 3 metus.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas