LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Lietuvos ir Latvijos piliečių suburta nusiaklstama grupuotė nuslėpė 8 mln. eurų mokesčių

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdybos tyrėjai ir Kauno prokurorai, bendradarbiaudami su Valstybinės mokesčių inspekcijos bei Latvijos finansų policijos pareigūnais, tiria organizuotos grupės nusikalstamą prekybą naftos produktais. Pirminiais duomenimis, 2014–2015 metų laikotarpiu ši šešių Lietuvos ir Latvijos asmenų nusikalstama grupė, nelegaliais degalais aprūpinusi Lietuvos centrinę ir pietvakarių dalį, nuslėpė apie 8 mln. eurų pridėtinės vertės mokesčio.

Kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad organizuota grupė, sudaryta iš Lietuvos ir Latvijos Respublikos piliečių, degalus į Lietuvą įsiveždavo taikant nulinį PVM tarifą. Vėliau, pasinaudojus penkiomis veiklos nevykdančiomis, „fiktyviomis“ įmonėmis, degalai buvo realizuojami degalinių tinklams, o deklaracijose, pateiktose mokesčių administratoriui, įrašydavo tikrovės neatitinkančius duomenis apie naftos produktų įsigijimus ir pardavimus.

Šios nusikalstamos grupuotės veikla neapsiribojo vien tik Lietuvos teritorija – ji apėmė ir daugiau valstybių: Izraelį, Daniją, Slovakiją, Didžiąją Britaniją, Kiprą, Latviją, Lenkiją, Rumuniją ir  Estiją.

Nusikalstamai veiklai vykdyti vien Lietuvoje buvo naudojama 12 įmonių, kurios tik imituodavo ūkinę finansinę veiklą. Iš viso, įskaitant minėtas užsienio šalis, buvo naudotos 24 įmonės.

Atliekant tyrimą vienu metu buvo atlikta 20 kratų Lietuvoje ir Latvijoje. Kratų metu buvo surasti ir paimti ikiteisminiam tyrimui reikšmingi ir organizuotos nusikalstamos grupuotės nusikalstamą veiklą įrodantys daiktiniai įrodymai bei piniginės lėšos, kaip įtariama, gautos iš nusikalstamos veiklos. Buvo sulaikyti 6 Lietuvos ir Latvijos piliečiai, kuriems pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo dideliu mastu dalyvaujant organizuotoje grupėje ir dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Įtariamųjų turtui pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas piniginėms lėšoms apie 300 tūkst. eurų. Nusikalstamos veiklos organizatoriams paskirta kardomoji priemonė – suėmimas iki 3 mėn.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas