LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Lietuvos bajorai „įsisavino“ Norvegijos Karalystės paramą

Vilniaus apygardos prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba baigė ikiteisminį tyrimą dėl mokslinės, istorinės ir kultūrinės reikšmės turinčios vertybės – Trakų Vokės dvaro rūmų (toliau – Rūmai) infrastruktūros atnaujinimo. Tyrimo metu nustatyta, kad rekonstruojant Rūmus pasisavinta beveik 800 tūkst. Lt valstybės ir Norvegijos Karalystės skirta parama. Sukčiavimu, dokumentų klastojimu ir didelę istorinę reikšmė turinčio pastato sugadinimu kaltinami Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos vadovas ir tos pačios sąjungos narys, remonto darbus atlikusios bendrovės direktorius.

Norvegijos Karalystė ir Lietuvos valstybė Trakų Vokės dvaro rūmų rekonstrukcijai skyrė daugiau kaip 2,2 mln. Lt finansavimą. Už šiuos pinigus Rūmuose turėjo būti atlikta šildymo, vėdinimo, vandentiekio ir kanalizacijos sistemų renovacija, pastatyta katilinė. 

Tyrimo metu nustatyta, kad ne visi sutartyse numatyti darbai buvo atlikti – nepaklota dalis parketo, netinkamai atliktas perdangos apšiltinimas, nepakeisti automatiniai jungikliai, tačiau dokumentuose melagingai įrašyta, kad statybinės medžiagos panaudotos ir darbai padaryti.

Netinkamai atlikus remonto darbus, buvo sugadinti Rūmų pastato pamatai, rūsio, pirmojo ir antrojo aukštų sienos, medinės perdangos. Dėl nekokybiškų statybos darbų rūsyje ėmė kauptis vanduo, ėmė drėkti itin vertingas mūras, Rūmuose išplito pelėsis. Kultūros paveldo departamento duomenimis, sugadinus architektūrinį paminklą, buvo pažeistas viešasis interesas ir padaryta žala už 133 tūkst. Lt.

Baigta baudžiamoji byla perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Vilniaus apygardos prokuratūros ir FNTT inf.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas