LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Laivų remontininkams - atlyginimai vokeliuose

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apskrities skyrius atlieka ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingai tvarkomos buhalterinės apskaitos uždarojoje akcinėje bendrovėje „Anis“, užsiimančioje laivų remonto darbais Lietuvoje ir Latvijoje. Tyrimo metu bendrovės direktoriui ir direktoriaus pavaduotojui pareikšti įtarimai padarius nusikalstamas veikas, numatytas LR BK 222 str. 1 d. (apgaulingas apskaitos tvarkymas). Bendrovės buhalterei pareikšti įtarimai pagal LR BK 223 str. 1 d. (aplaidus apskaitos tvarkymas).

Realizuojant Valstybinės mokesčių inspekcijos prie FM pasitikėjimo telefonu 1882 gautą informaciją, šių metų gruodžio 11 d. FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai kartu su Klaipėdos AVMI darbuotojais atliko kratas  uždarojoje akcinėje bendrovėje „Anis“.

Kratų metu buvo aptikti ir paiimti neoficialių atlyginimų išmokėjimų žiniaraščiai bei darbo apskaitos tabeliai. Pirminiais tyrimo duomenimis nustatyta, kad bendrovėje nelegaliai dirbo 9 žmonės, kuriems, nefiksuojant įmonės buhalterinėje apskaitoje, buvo išmokėtas 19 344 EUR (66 700 Lt) atlyginimas. Taip pat nustatyta, kad įmonėje nuo 2002 metų  buhalterinė apskaita buvo tvarkoma nesilaikant įstatymų reikalavimų.

Atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūra.

Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą ir atsivėrus laisvam prekių, paslaugų bei darbo jėgos judėjimui Europos Sąjungos šalyse, pastebimos neigiamos tendencijos dėl nelegalaus Lietuvos Respublikos piliečių įdarbinimo kaimyninėse šalyse. FNTT prie VRM Klaipėdos apskrities skyriuje atliekamas jau ne pirmas ikiteisminis tyrimas, kurio metu nustatoma, kad Lietuvos bendrovės priima dirbti LR piliečius nesudarydamos su jais darbo sutarčių ir tokius asmenis siunčia nelegaliam darbui į Latvijos Respubliką.

FNTT prie VRM Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai 2006 metais atliko ikiteisminį tyrimą dėl UAB „KLS“ apgaulingos apskaitos tvarkymo. Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad bendrovėje, nesudarius darbo sutarčių, buvo priimti dirbti šeši asmenys. Už nelegalius laivų remonto darbus, atliktus Latvijos Respublikos Rygos uoste, jiems buvo išmokėtas 22 701 Lt neoficialus darbo užmokestis, to neatvaizduojant įmonės buhalterinėje apskaitoje. 2006 metų spalio 31 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismas išnagrinėjo minėtą baudžiamąją bylą ir nuteisė įmonės vadovą pagal LR BK 222 str. 1 d., skirdamas jam 10 000 Lt baudą. Taip pat buvo patenkintas Klaipėdos AVMI civilinis ieškinys dėl nesumokėtų mokesčių Valstybės biudžetui ir iš UAB „KLS“ bei jos vadovo buvo subsidiariai priteista 11 705,20 Lt žala, padaryta Klaipėdos AVMI.

  vokelisAnis_006_0001.bmp   vokelisAnis_008_0001.bmp

Kratų metu aptikti ir paimti neoficialių atlyginimų išmokėjimo žiniaraščiai bei darbo apskaitos tabeliai.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas