LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Laidojimo paslaugų bendrovė - pelninga darbo vieta būsimai motinai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai  baigė tyrimą, susijusį su daugiau nei 100 tūkstančių litų motinystės (tėvystės) pašalpos įgijimu apgaule. Tauragės rajono apylinkės prokuroras kaltinimus dėl sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų klastojimo pareiškė Tauragės laidojimo paslaugų bendrovės direktoriui R. K. ir jo sutuoktinei, dirbančiai toje pačioje įmonėje vadybininke, L. K. Baudžiamoji byla perduota Tauragės rajono apylinkės teismui.

Tyrimo metu nustatyta, kad bendrovės direktorius R. K. tyčia, padėdamas sutuoktinei vadybininkei L. K. sukčiauti, į 2008 m. balandžio–birželio mėnesių darbo užmokesčio ir mokamuosius žiniaraščius bei 2008 m. liepos 10 d. pranešimą VSDFV Tauragės skyriui apie apdraustųjų valstybinio socialinio draudimo įmokas įrašė neteisingus duomenis ir patvirtino savo parašu, kad L. K. buvo įdarbinta vadybininke ir kelis mėnesius jai buvo mokamas 6 000 Lt mėnesinis darbo užmokestis. Tyrimo metu surinkta duomenų, kad L. K. priskaičiuotas darbo užmokestis neatitinka realaus atlyginimo dydžio lyginant su kitų Tauragėje veikiančių bendrovių vadybininkų atlyginimais, o iš laidojimo paslaugas teikiančios bendrovės buhalterinės apskaitos ir teikiamų finansinių ataskaitų matyti, kad ji neturėjo finansinių galimybių mokėti tokio dydžio atlyginimą.

Tokiu būdu bendrininkaujant apgaule buvo įgyta teisė nuo 2008 m. gruodžio mėn. iki 2010 m. spalio mėn. gauti 120 133 Lt motinystės (tėvystės) pašalpą. Ši suma yra 104 115 Lt didesnė, negu būtų apskaičiuota pagal patvirtintą minimalią 800 Lt algą. Per dvejus metus  moteriai  būtų sumokėta  16 tūkstančių litų pašalpų.

Šioje byloje laikinai apribotos nuosavybės teisės į 52 000 Lt vertės turtą.

Tai šeštasis šiais metais FNTT Tauragės apskrities skyriaus baigtas ir teismui perduotas ikiteisminis tyrimas, susijęs su motinystės (tėvystės) pašalpomis.   

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas