LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Kvietimas į spaudos konferenciją

Šiandien, kovo 14 dieną,  11 val., Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje (Šermukšnių g. 3, Vilnius) įvyks spaudos konferencija, kurioje bus pateikta informacija apie Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos atliekamų ikiteisminių tyrimų metu atskleistų dviejų Vilniuje ir Mažeikiuose veikusių organizuotų grupių, organizavusių nusikalstamą prekybą benzinu ir dyzeliniu kuru, veiklą.

Atliekamų  ikiteisminių tyrimų metu surinkta duomenų, kad iš Latvijos į Lietuvos rinką buvo atgabenta apie 60 tūkst. tonų degalų, kurie buvo realizuojami mažuose degalinių tinkluose bei transporto veiklą vykdančioms bendrovėms. Pirminiais skaičiavimais, sukūrus sudėtingą pridėtinės vertės mokesčio sukčiavimo schemą, per vienus nusikalstamos veiklos metus į Lietuvos valstybės  biudžetą buvo nesumokėta apie 12 mln. eurų PVM. Nusikalstamos grupuotės naudojosi 24 Lietuvos bendrovėmis, kurios nevykdė realios ekonominės veiklos ir nemokėjo mokesčių. Be to, organizuotos grupuotės, siekdamos užmaskuoti savo nusikalstamą veiklą ir išvengti PVM sumokėjimo į Lietuvos biudžetą, savo veikloje naudojo visą fiktyvių Latvijoje, Estijoje, Kipre, Lenkijoje, Čekijoje ir Bulgarijoje registruotų bendrovių tinklą.

Spaudos konferencijoje dalyvaus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Kęstutis Jucevičius, Generalinės prokuratūros, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos atstovai.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas