LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Klaipėdoje nuteisti medienos grobstytojai

Vakar, liepos 19 dieną, Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį dėl medienos vagysčių iš UAB „Pajūrio mediena“ ir laisvės atėmimo bausmėmis nuo 1 iki 5 metų nuteisė keturiolika vyrų.

Už vagystes Elčinas Salmanovas (gim. 1965 m.) nuteistas 5 metų trukmės laisvės atėmimu, Arūnas Gedvilas (gim. 1960 m.) – 3 metų ir 8 mėnesių, Audrius Drukteinis (gim. 1983 m.) ir Artūras Simokaitis (gim. 1983 m.) – 3,5 metų, Svajūnas Vičiulis (gim. 1977 m.), Vytautas Bartkus (gim. 1968 m.), Jurijus Davydovas (gim. 1965 m.) – 3 metų, Alvydas Idzelis (gim. 1950 m.), Viktoras Lagodinas (gim. 1975 m.) – 2 metų ir 8 mėnesių, Rimas Kulikauskas (gim. 1973 m.) – 2,5 metų, Kazimieras Sadauskas (gim. 1960 m.) – 2 metų, Algimantas Cironka (gim. 1956 m.) – 1 metų laisvės atėmimo bausmėmis. Vieninteliam nusikalstamu būdu įgyto turto įgijimu, realizavimu ir legalizavimu kaltintam Vytautui Mažintui (gim. 1958 m.) skirta  6 250 litų bauda. Tomui Rimgailai (gim. 1977 m.), kuriam pateiktas toks pat kaltinimas teks sėdėti 2,5 metų.

Į teisiamųjų suolą sėdę vyrai buvo sulaikyti po 2005-ųjų vasarą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnų įvykdytos operacijos. Jos metu buvo sulaikyti keli asmenys, įtariami medienos grobstymu iš bendros Lietuvos ir Kanados UAB „Pajūrio mediena“. Netrukus buvo sulaikyti „Pajūrio medienos“ darbuotojas bei įmonę saugančios privačios tarnybos apsaugininkas.

Medienos grobstymą organizavo iki nusikaltimo bendrovėje krautuvo vairuotoju dirbęs azerbaidžanietis E. Salmanovas. Vienais pagrindinių „veikėjų“ laikyti ir mobiliaisiais telefonais prekiaujančios Kretingos bendrovės „Lirimga“ savininkas T. Rimgaila, buvęs AB „Pajūrio mediena“ darbininkas S. Vičiulis ir apsaugininkas A. Drukteinis.

Gauja vogė iš bendrovės „Pajūrio mediena“ lentas, vėliau šį grobį legalizuodavo per bendrovę „Lirimga“, o galiausiai parduodavo.

Atliekant ikiteisminį tyrimą atskleista, kad bendrovei „Pajūrio mediena“ buvo padaryta apie 300 tūkst. litų nuostolio, tačiau dalis pavogto turto buvo rasta arba grąžinta.
Beje, dalis su bendrovės „Pajūrio mediena“ turto grobstymu susijusių asmenų jau nuteisti. Po FNTT surengtos plataus masto operacijos surinkta medžiaga skilo į tris bylas. Airidas Beržonskis, Vygantas Razma bei Tomo Rimgailos tėvas Eduardas už neteisėtą vertimąsi ūkine, komercine veikla buvo nubausti piniginėmis baudomis.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas