LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Kelių Klaipėdos bendrovių vadovas įtariamas organizavęs pridėtinės vertės mokesčio pasisavinimą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apskrities skyrius tęsdamas 2005 m. gruodžio mėnesį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo nustatė, kad Klaipėdoje registruotos individualios įmonės savininkas ir esantis kitos uždarosios akcinės bendrovės direktorius, toliau vykdo nusikalstamas veikas. Įtariama, kad pasinaudojus suklastotais įmonių buhalterinės apskaitos dokumentais buvo pasisavinta ne mažiau kaip 441 533 litai pridėtinės vertės mokesčio. 


Ikiteisminis tyrimas FNTT Klaipėdos apskrities skyriuje buvo pradėtas kai išaiškinta, kad nuo 2002 rugsėjo mėn. iki 2005 m. sausio mėn. 1961 metais gimęs uostamiesčio įmonės  direktorius iš kelių Vilniuje ir Ignalinoje registruotų įmonių įsigijo žaliavos plastmasės perdirbimui, kurią vėliau parduodavo kitoms bendrovėms. Buvo nustatyta, kad sandoriai tarp individualios įmonės ir kitų bendrovių buvo sudaryti neteisėtai. Įmonės, iš kurių buvo įsigyti plastmasės gaminiai, realiai ūkinės veiklos nevykdė, jos neteikė PVM deklaracijų, kai kurios iš tų bendrovių tuo metu buvo išregistruotos iš PVM mokėtojų registro. Be to, viena iš Vilniuje registruotų įmonių galėjo būti įsteigta ir įregistruota pasinaudojus pamestu Lietuvos Respublikos piliečio asmens pasu.

Tęsiant ikiteisminį tyrimą FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai nustatė, kad individualios įmonės savininkas yra įsteigęs dar vieną bendrovę ir toliau vykdo nusikalstamas veikas. Nors Klaipėdoje registruota bendrovė ir deklaruoja, kad vykdo prekybą plastmasės žaliavomis, tačiau surinkta duomenų, kad realiai tokios prekybos bendrovė nevykdo.


Įtariama, kad 41-erių metų bendrovės direktorius, klastojo buhalterinės apskaitos dokumentus apie  plastmasės žaliavų pardavimo sandorius Vilniuje, Tauragėje ir Panevėžyje registruotoms bendrovėms. Šių įmonių ir bendrovių vadovai plastmasės žaliavą įsigydavo be jokių dokumentų iš įvairių asmenų, o jai legalizuoti naudodavo suklastotus buhalterinės apskaitos dokumentus. Minėtos įmonės PVM ataskaitoje nurodydavo, kad  sumokėdavo pridėtinės vertės mokestį žaliavos pardavėjui, nors realiai kartu su buhalterinės apskaitos dokumentus klastojusios bendrovės direktoriumi šiuos pinigus pasidalindavo. 

Per porą pastarųjų savaičių FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai įtariamųjų namuose, garažuose ir kitose pagalbinėse patalpose Klaipėdoje, Panevėžyje, Tauragėje ir Vilniuje atliko 15 kratų. Uostamiestyje esančiose bendrovės gamybinėse patalpose išaiškinta, kad plastmasės gaminius gamina oficialiai neįdarbinti darbuotojai. Aptikta į buhalterinę apskaitą neįtraukta žaliava ir gamybai skirtos pagrindinės priemonės. Taip pat kratų metu buvo rasti ir paimti 9 bendrovių buhalterinės apskaitos dokumentai (PVM sąskaitos-faktūros, prekių priėmimą ir apmokėjimą patvirtinantys dokumentai, sutartys), įmonių antspaudai, kompiuterinė technika ir kompiuterinės informacijos laikmenys, įvairūs užrašai ir juodraščiai, susiję su plastmasės žaliavų pirkimu ir pardavimu, neoficialūs darbo laiko apskaitos žiniaraščiai, neoficialūs darbo užmokesčio apskaičiavimo ir išmokėjimo žiniaraščiai ir kiti daiktai, turintys reikšmės tyrimui.

Po kratų buvo sulaikyti 6 bendrovių direktoriai. 3 įtariamiesiems teismo sprendimu skirta kardomoji priemonė  – 1 mėn. suėmimas, kitiems 3 – taikytos kitos kardomosios priemonės.

Atliekamą tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos m. apylinkės prokuratūra.


 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas