LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Kaune išaiškinta pridėtinės vertės mokesčio sukčių grupė, kuri į nusikalstamą tinklą įtraukė daugiau kaip 30 įmonių

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apskrities skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo pridėtinės vertės mokesčiu, neteisėtos įmonės veiklos ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Įtarimai dėl įvykdytų nusikalstamų veikų pareikšti ne tik nusikalstamą asmenų grupę subūrusiems Kauno miesto gyventojams A. V. (g. 1977 m.) ir H. K. (g. 1975 m.), bet ir kauniečiams D. P. (g. 1982 m.), S. B. (g. 1974 m.), M. V. (g. 1979 m.), T. S. (g. 1975 m.), R. J. (g. 1964 m.) ir R. Z. (g. 1963 m.).

Atliekamo ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad A. V. kartu su savo bendrininkais nuo 2004 metų sausio mėnesio iki 2007 metų balandžio mėnesio, pasinaudodami Kauno mieste registruotos uždarosios akcinės bendrovės „Ribela“ dokumentais, išrašydavo pridėtinės vertės mokesčio sąskaitas faktūras už neva atliktus darbus telekomunikacijų srityje ir suteiktas įvairias paslaugas. Kitiems ūkio subjektams pervedus pinigus į nurodytas sąskaitas ir pasinaudojus bankų kortelėmis, jie būdavo išgryninami ir sugrąžinami atgal pinigus pervedusioms bendrovėms. Už tokias pinigų išgryninimo „operacijas“ nusikalstama grupė gaudavo apie 12 procentų nuo sudaryto sandėrio sumos.

FNTT Kauno apskrities skyriaus pareigūnai nustatė, kad Kaune registruota įmonė „Ribela“ realios veiklos nevykdė, nuo 2004 m. finansinių ataskaitų neteikė. Bendrovėje dirbo tik viena darbuotoja D. P. (g. 1982 m.), kuriai, kaip ir kitiems nusikalstamos grupės nariams, buvo pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo. Taip pat buvo atskleista, kad nuo 2005 m. sausio mėnesio iki 2006 m. sausio mėnesio į UAB „Ribela“ sąskaita buvo pervesta daugiau nei  480 000 litų.

Ikiteisminio tyrimo metu FNTT Kauno apskrities skyriaus pareigūnai atliko 15 kratų įtariamųjų vadovaujamose įmonėse, gyvenamosiose vietose, autotransporto priemonėse. Kratų metu rasti ir paimti ikiteisminiam tyrimui reikšmingi dokumentai ir dar 26 įmonių buhalterinės apskaitos dokumentai ir antspaudai, bankų kortelės, kurios, kaip įtariama, galėjo būti įsteigtos arba įsigytos neteisėtai veiklai vykdyti. Vienas iš sukčiavimu įtariamų H. K., kurio namuose FNTT Kauno apskrities skyriaus pareigūnai ir rado šių bendrovių dokumentus, negalėjo paaiškinti, kas yra bendrovių savininkai, kada jis tuos dokumentus gavo, ar yra šių dokumentų gavimą patvirtinantys aktai.

Pirminiais ikiteisminio tyrimo duomenimis, 8 kauniečių nusikalstama veikla neapsiribojo vien tik Kauno apskritimi. Surinkta duomenų, kad sukčiavimu įtariama nusikalstama grupė veikė Vilniaus, Alytaus ir Klaipėdos apskrityse. Aiškinamasi, ar grupuotės nariai naudojosi kratų metu rastų įmonių vardu ir jų sąskaitomis, siekdami pasisavinti PVM.

Dėl šio fakto FNTT Kauno apskrities skyrius toliau tęsia pradėtą ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 182 str. 2 d., 203 str. 2 d. ir 22 str. 1 d. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno m. apylinkės prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas