LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Kartu su Ukrainos kolegomis užkirstas kelias pinigų plovimui

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apskrities skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 216 str. 1 d. (Nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimas). Kauno apygardos prokuratūros nutarimu apribotos nuosavybės teisės į 2 banko sąskaitose esančias lėšas, kurių suma viršija 2,6 milijonus JAV dolerių. Šis ikiteisminis tyrimas pradėtas bendradarbiaujant su Ukrainos finansų monitoringo valstybės komiteto pareigūnais.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, analizuojantys pagal Pinigų plovimo prevencijos ir teroristų finansavimo įstatymą gaunamą informaciją, nustatė, kad viename iš Lietuvos bankų į kelių užsienio kompanijų sąskaitas  pervedamos didelės pinigų sumos iš Ukrainos. Bendradarbiaujant su komercinio banko darbuotojais  paaiškėjo, kad visos gautos lėšos būdavo nedelsiant pervedamos į užsienio valstybių bankų sąskaitas, siekiant atsiskaityti už įvairias prekes bei paslaugas.  Įmonės, iš kurių sąskaitų būdavo pervedami pinigai, nėra įregistravę Lietuvoje savo atstovybių ar nuolatinių buveinių bei neteikia ataskaitų apie savo veiklą bei pajamas.

Bendradarbiaujant su Ukrainos finansų monitoringo komitetu buvo išaiškinta, kad viena iš banke esančių sąskaitų atidaryta pateikus pamestą Ukrainos piliečio pasą. Įtariama, kad  šios lėšos gautos vykdant finansinius bei ekonominius nusikaltimus. Neatmetama galimybė, kad prie šio tarptautinio tyrimo prisijungs ir daugiau užsienio valstybių specialiųjų tarnybų.

Tęsiamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas