LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Jurbarko rajone bendrovę turintis ūkininkas įtariamas dokumentų suklastojimu ir neteisėtu žemdirbiams skirto kuro įgijimu

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie VRM Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai baigė tirti ūkininko ir UAB „Savas medis“ direktoriaus Č. P. bylą ir perdavė ją Tauragės raj. apylinkės prokuratūrai kaltinimui pareikšti. Jurbarke įkurtos bendrovės direktorius ir ūkininkas įtariamas pažymos, leidžiančios įsigyti žymėtą dyzelinį kurą, suklastojimu ir jos panaudojimu neteisėtai įgyti daugiau nei 47 tonas žymėto dyzelino.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, patikrinus ūkininko naudojamas talpas žymėtam dyzeliniam kurui, kuriam taikoma akcizų lengvata, laikymą. Patikrinimo metu nustatyta, kad tiek ūkininko, tiek UAB „Savas medis“ vardu oficialiai yra įregistruotos dvi kuro talpos,  tačiau realiai yra  tik viena talpa. Pažeidžiant nustatytą naftos produktų įgijimo, gabenimo, laikymo bei naudojimo tvarką vienoje talpoje buvo laikomas ir naudojamas tiek žymėtas kuras, skirtas žemės ūkio reikmėms, tiek UAB „Savas medis“ reikmėms įsigytas dyzelinis kuras.

Atliekant ikiteisminį bei minėtų subjektų ūkinės finansinės veiklos tyrimus nustatyta, kad 2004–2005 metų laikotarpiu Č. P. pažeidė nustatytą tvarką ir  kartu su bendrovės įsigytomis 36 tonomis dyzelino laikė ir naudojo kartu su žymėtu daugiau nei 78 tonas dyzelino, skirto žemės ūkio reikmėms. Šio dyzelino vertė siekia 118 036 litus. Žymėtas kuras turėjo būti naudojamas tik ūkininko žemės ūkio veikloje, tačiau iš vedamos kuro apskaitos buvo nustatyta atvejų, kai bendrovei „Savas medis“ neturint kuro likučio sandėlyje buvo išduodamas žymėtas kuras.

Tyrimo metu tikrinant ūkininko Č. P. įsigyto žymėto dyzelino, kuriam taikoma 916 litų akcizų lengvata už toną kuro, skirto žemės ūkio reikmėms, teisėtumą išaiškėjo, kad Č. P. suklastojo Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus jam išduotą žemės ūkio subjektui leidžiamo 2004 m. įsigyti akcizais neapmokestinamo gazolino (dyzelinių degalų) kiekio pažymą. Pažymoje buvo ištaisytas bendro žemės ūkio naudmenų ploto įrašas iš buvusio 114,73 ha, kuris 2004 m. buvo deklaruotas Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos, į 314,73 ha. Tokiu būdu 200 ha buvo dirbtinai padidintas žemės plotas ir tuo pačiu neteisėtai gauta teisė įsigyti 24 tonomis akcizais neapmokestinamo dyzelino kiekio daugiau nei priklausė.

Be to, FNTT Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai išaiškino, kad ūkininkas ir bendrovės „Savas medis“ direktorius ir 2005–2006 metų laikotarpiu žymėto dyzelino iš UAB „Skulas“ degalų sandėlio įsigijo 22 tonomis daugiau, nei priklausė pagal išduotą leidimą deklaruotiems pasėlių plotams.
Ikiteisminio tyrimo metu buvo atskleista, kad klastodamas dokumentus  bei viršydamas leistinus kiekius Č. P. neteisėtai įsigijo daugiau iš viso daugiau nei 46 tonas žymėtų degalų. Pažeidžiant žymėto dyzelino įgijimo bei naudojimo tvarką buvo išvengta ir nesumokėta 43 898 litai akcizo mokesčio į valstybės biudžetą.

Šiuo metu  FNTT Tauragės apskrities skyriuje atliekamas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl kito ūkininko analogiškai neteisėtai įsigytų degalų, kuriems taikoma akcizų lengvata.

Baudžiamojo kodekso 300 str. 1 d. (Dokumento suklastojimas ar suklastoto dokumento panaudojimas arba realizavimas) nustato baudžiamąją atsakomybę už šį nusikaltimą – laisvės atėmimą iki trejų metų.  

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas