LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Išaiškintas įmonių tinklas neteisėtai veiklai slėpti

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Telšių apskrities skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl grupės asmenų, kurie realizuodavo Kretingoje ir Klaipėdoje įsteigtų įmonių išrašytas PVM sąskaitas faktūras medieną superkančioms bendrovėms. Taip šios bendrovės nuslėpdavo, kad mediena buvo supirkinėjama iš fizinių asmenų. Įtariama, kad vien dėl medienos realizacijos  įtariamieji į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 80 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio.
 FNTT tyrėjai ikiteisminį tyrimą atlieka pagal LR BK 182 str. 2 d. (sukčiavimas), 300 str. 2 d. (dokumento suklastojimas ar suklastoto dokumento panaudojimas arba realizavimas) ir 203 str. 2 d. (neteisėta įmonės veikla).
 Šią savaitę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Telšių, Šiaulių, Tauragės ir Klaipėdos apskričių pareigūnai uostamiestyje atliko 10 kratų. Kratų metu paimti kompiuteriai, informacijos laikmenos, įvairūs užrašai, buhalteriniai dokumentai, susiję su tyrimu. Kratų metu aptiktose kompiuterinėse laikmenose rasti paruoštų PVM sąskaitų faktūrų maketai su ūkinių operacijų turiniu. Pagal aptiktus duomenis atskleista, kad Klaipėdos apskrityje registruotos įmonės, įsteigtos neteisėtai veiklai nuslėpti, realizuodavo Klaipėdos, Tauragės, Alytaus, Telšių apskrityse veikiančioms įmonėms buhalterinės apskaitos dokumentus apie neva atliekamas įvairias paslaugas ar parduodamas prekes. Nustatyta, kad tokių bendrovių dokumentais naudojosi apie 30 ūkio subjektų ir 3 Šilalės rajono ūkininkai.
 FNTT Telšių apskrities skyriaus pareigūnai sulaikė 6 asmenis. Jiems pareikšti įtarimai pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius. Visiems įtariamiesiems skirtos kardomosios priemonės –rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Tarp įtariamųjų – niekur nedirbanti klaipėdietė, kuri įtariama organizavusi įmonių, įsteigtų neteisėtai veiklai vykdyti,  pardavimą bei fiktyvių PVM sąskaitų faktūrų išrašymą už atitinkamą užmokestį. Turima duomenų, kad jai už tokių bendrovių pardavimą buvo mokama nuo 10 iki 15 tūkst. litų. Taip pat įtarimai pareikšti ir nedirbančiam vyrui, kuris išrašydavo neveikiančių bendrovių vardu PVM sąskaitas faktūras ir jas realizuodavo veikiančioms bendrovėms, „surasdavo“ netikrų bendrovių direktorius. FNTT Telšių apskrities skyriaus tyrėjai apklausė keturis asmenis, kurie išrašydavo ūkinės finansinės veiklos nevykdančių bendrovių PVM sąskaitas faktūras, kuriomis buvo pagrindžiami medienos įsigijimo iš fizinių asmenų faktai. 
 Atliekant ikiteisminį tyrimą ir analizuojant surinktus duomenis  atskleista, kad 5 įmonėse ir 3 Šilalės  rajono ūkininkų buhalterinėje apskaitoje rasti užfiksuoti sandoriai su įmonėmis, įsteigtomis neteisėtai veiklai nuslėpti. Preliminariais skaičiavimais tokių sandorių suma  sudaro daugiau nei 900 tūkst. litų ir valstybei nesumokėta per 170 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio.
 Ikiteisminis tyrimas tęsiamas. Jį organizuoja ir vadovauja Telšių rajono apylinkės prokuratūra. 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas