LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Išaiškinta tarptautinė nusikalstama grupuotė nuslėpusi 8 mln. eurų mokesčių

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdybos tyrėjai bendradarbiaudami su Valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnais išaiškino penkių asmenų nusikalstamą grupę, organizavusią neteisėtą prekybą naftos produktais. Pirminiais duomenimis, 2014–2015 metais nusikalstama grupė realizavusi degalus nuslėpė apie 8 mln. eurų pridėtinės vertės mokesčio, mokėtino į valstybės biudžetą.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad organizuota grupė, sudaryta iš Lietuvos Respublikos ir Latvijos Respublikos piliečių, pasiskirstę konkrečiais vaidmenimis, nusikalstamą veiklą vykdė Lietuvos Respublikos teritorijoje. Degalus organizuotos grupės nariai įsiveždavo iš vienos Europos Sąjungos šalies taikant nulinį PVM tarifą. Vėliau, pasinaudojus keturiomis realiai veiklos nevykdančiomis įmonėmis, degalai buvo realizuojami degalinių tinklams, o teikiant deklaracijas mokesčių administratoriui, tikslu pasisavinti PVM, į jas būdavo įrašomi tikrovės neatitinkantys duomenis apie įmonių įsigijimus ir pardavimus.

Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo glaudžiai bendradarbiaujama su Latvijos Respublikos prokuratūra ir finansų policija. Tikrinant turimą informaciją, vienu metu buvo atlikta 20 kratų Lietuvoje ir Latvijoje. Kratų metu buvo surasti ir paimti ikiteisminiam tyrimui reikšmingi ir organizuotos nusikalstamos grupuotės nusikalstamą veiklą įrodantys daiktiniai įrodymai, bei piniginės lėšos, kaip įtariama, gautos iš nusikalstamos veiklos. Buvo sulaikyti 5 Lietuvos ir Latvijos piliečiai, kuriems pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo dideliu mastu dalyvaujant organizuotoje grupėje ir dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Įtariamųjų turtui pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.

Tyrimas tęsiasi, įtariamųjų ratas gali plėstis. Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas