LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Internetu prekiavęs kaunietis įtariamas nuslėpęs daugiau nei vieną milijoną litų mokesčių

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Kauno apskrities skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas, kuriame įtarimai dėl nelegalios prekybos internetu pareikšti Kaune gyvenančiam 28-erių metų A. Z.  Pirminiais duomenimis, iš neteisėtos prekybos buvo gauta ne mažiau kaip 4 milijonai litų pajamų, o nuslėptų mokesčių suma gali viršyti 1 milijoną litų.


Ikiteisminio tyrimo metu atskleista, kad nuo 2006 m. kovo mėn. iki šių metų balandžio mėn.  įtariamasis A. Z., neturėdamas licencijos, stambiu mastu vertėsi ūkine komercine veikla. Norėdamas nuslėpti savo veiklos mastą bei gaunamas pajamas, kaunietis naudojosi fizinių asmenų privačiomis sąskaitomis. 

FNTT Kauno apskrities skyriaus pareigūnai nustatė, kad kaunietis interneto svetainių puslapiuose prekiavo automobiliams skirta vaizdo, garso bei kitokia įranga, nors neturėjo jokių šių prekių įsigijimo dokumentų. Pirkėjai – dažniausiai užsienio valstybių fiziniai asmenys arba įmonės – pinigus už prekes pervesdavo į kelių Lietuvos Respublikos piliečių asmenines sąskaitas. Sąskaitos buvo atidarytos pačių asmenų sutikimu, o A. Z. už tokią paslaugą buvo sumokėjęs tam tikrą  atlygį. Iš viso buvo atidarytos septynios sąskaitos įvairiuose Lietuvos komerciniuose bankuose. Ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad A. Z. žinojo visus sąskaitų valdymo, bankų kortelių kodus ir naudojosi fizinių asmenų bankų kortelėmis ir internetine bankininkyste. Nustatyta, kad per 2006 m. kovo mėn.–2008 m. balandžio mėn. laikotarpį už įsigytas prekes  pirkėjai tarptautiniais bankiniais pavedimais pervedė ne mažiau kaip 1 043 000 eurų, 104 000 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų, 105 000 JAV dolerių. Gautuosius pinigus 28-erių metų vyras konvertavo į litus ir iš bankomatų išėmė ne mažiau kaip 4 150 000 litų. Manoma, kad nuslėptų mokesčių suma gali viršyti 1 milijoną litų. Tiksli nuslėpta mokesčių suma bus nustatyta atlikus tolesnius ikiteisminio tyrimo veiksmus.

FNTT Kauno apskrities skyriaus pareigūnai kratų A. Z. namuose metu rado bylai reikšmingų dokumentų, daiktų bei pinigų įvairia valiuta, kurių suma sudaro apie 50 000 litų. Laikinai apribota nuosavybės teisė į piniginės lėšas, esančias kelių Lietuvos piliečių vardu atidarytose sąskaitose, nekilnojamąjį turtą bei kratos metu rastus pinigus.

Ikiteisminis tyrimas, kurį organizuoja ir kuriam vadovauja Kauno apylinkės prokuratūra, tęsiamas pagal Baudžiamojo kodekso 202 str. 1 d. (Neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla) ir 215 str. 1 d. (Neteisėtas mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimas).

FNTT Kauno apskrities skyriaus pareigūnai kartą jau atliko ikiteisminį tyrimą dėl panašios A. Z. neteisėtos veiklos. Tuomet buvo atskleista, kad  A. Z. ir dar keli asmenys prieš 2–3 metus kito asmens vardu Lietuvos komerciniuose bankuose atidarė sąskaitas bei pasiėmė išduotas banko korteles su PIN kodais. Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad per kelerius metus į minėtas sąskaitas tarptautiniais pavedimais buvo pervesta 28 000 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų, 58 000 eurų, 14 200 JAV dolerių. Vėliau gautieji pinigai būdavo konvertuojami į litus ir išgryninami banko kortelėmis. Baudžiamojoje byloje pagal BK 214 str. (Netikrų mokėjimo instrumentų, skirtų atsiskaityti ne grynais pinigais, gaminimas ar neteisėtas disponavimas jais) Kauno apylinkės teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas