LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT tyrimas: už kiaušinius - pusė milijono litų pajamų vos per keturis mėnesius

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl 53-jų metų E. K., organizavusio šešėlinę prekybą kiaušiniais Vilniaus Halės ir Kalvarijų turgavietėse. Vilniečiui pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo ir neteisėto vertimosi ūkine komercine veikla.

Nustatyta, kad įtariamasis Halės ir Kalvarijų turgavietėje penkioms moterims  savo lėšomis buvo nupirkęs verslo liudijimus, kad jos galėtų prekiauti šviežiais kiaušiniais. Vyriškis ne tik turgavietėse nuomojo prekybos vietas, bet ir moterims mokėjo sutartą atlyginimą, o šviežius kiaušinius tiekdavo iš Arimų g., Vilniuje,  nuomojamo angaro.

Atskleista, kad šviežius kiaušinius E. K. užsakinėjo tiek savo, tiek moterų, kurioms buvo nupirkęs verslo liudijimus, vardu. Tiekėjams iš Lenkijos ir Lietuvos neoficialiai apmokėdavo savo piniginėmis lėšomis.
Paskaičiuota, kad per keturis šešėlinės prekybos mėnesius 53-ejų metų įtariamasis gavo beveik pusę milijono litų pajamų. Nustatyta, kad tyčia neįsiregistravęs  PVM mokėtoju, į valstybės biudžetą E. K. nesumokėjo beveik 60 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio.

Už neteisėtą prekybą kiaušiniais ir sukčiavimą įtariamajam gresia maksimali iki aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus m. 1-ajam teismui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas




Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas