LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT tyrimas: biokuro prekybos įmonės direktorių sudegino šešėlinis verslas

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą dėl biokuru prekiaujančios bendrovės direktoriaus, kuris iš šešėlinės prekybos durpių briketais galėjo gauti daugiau kaip 390 tūkst. eurų nelegalių pajamų.

FNTT tyrėjai, bendradarbiaudami su Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais, nustatė, kad įtariamasis savo vadovaujamos bendrovės durpių briketus pardavė be apskaitos dokumentų. Šešėlyje parduotas biokuras į buhalterinę apskaitą buvo įtrauktas kaip sugedęs ir netinkamas realizuoti. Per ketverius metus biokuru prekiaujančios bendrovės vadovas nelegaliai pardavė daugiau nei 5 tūkstančius tonų durpių briketų, kas sudarytų apie 100 traukinių vagonų.

Be to, išaiškinta, kad įtariamasis klastojo duomenis apie bendrovės gautas pajamas ir pelną, todėl buvo išvengta sumokėti daugiau kaip 128 tūkst. eurų mokesčių į valstybės biudžetą.

Ikiteisminį tyrimą dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai organizavo ir jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūra. Įtariamajam gresia bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų. Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apylinkės teismui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas