LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT tyrėjai išaiškino verslininką, šešėlyje prekiavusį biokuru

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame buvo surinkta duomenų apie tai, , kad Radviliškyje įsikūrusios ir biokuru prekiaujančios bendrovės vadovas šešėlinėje rinkoje pardavė kuro ir neteisėtai gavo daugiau nei 130 tūkstančių eurų pajamų. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Šiaurių apygardos prokuratūros Antrasis baudžiamojo persekiojimo skyrius.

 Ikiteisminį tyrimą atlikę FNTT pareigūnai nustatė, kad didmenine ir mažmenine malkų, granulių, anglies ir gabalinių durpių prekyba užsiimančios bendrovės vadovas pardavė 1 500 tonų biokuro. Daliai pirkėjų buvo išrašyti pardavimo dokumentai, o pirkėjams, įsigijusiems malkas ir durpes, nebuvo išrašyti jokie apskaitos dokumentai. Išaiškinta, kad per keturis šešėlinės veiklos mėnesius Radviliškio bendrovei vadovavęs direktorius į apskaitą neįtraukė daugiau nei 130 tūkstančių eurų gautų pajamų. Paskaičiuota, kad neįtraukus į biokuru prekiaujančios bendrovės buhalterinę apskaitą gautų pajamų, buvo išvengta sumokėti daugiau nei 23 tūkstančius eurų pridėtinės vertės mokesčio. 

Ikiteisminio tyrimo metu bendrovės vadovas, įtariamas apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų pateikimu mokesčių administratoriui, atlygino tūkstantinę valstybei padarytą žalą valstybei. Baudžiamoji byla perduota Radviliškio rajono apylinkės teismui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas