LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT tyrėjai atskleidė Gelgaudiškio vaikų darželio direktorės machinacijas

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Marijampolės rajono apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame atskleisti Šakių rajono Gelgaudiškio vaikų darželyje vykdyti sukčiavimai, kai apgaule buvo įgyta beveik 280 tūkstančių litų. Direktorė A. S. įtariama piktnaudžiavimu tarnyba, o buhalterėmis dirbusios A. B. ir O. R. bei trys artimi darželio vadovės giminaičiai, fiktyviai dirbę įstaigoje, įtariami sukčiavimu, dokumentų klastojimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Nustatyta, kad 2005–2009 metų laikotarpiu vaikų darželio vadovė savo artimus giminaičius – 26-erių metų G. K, pastarosios vienmetę L. S. ir 49-erių metų R. S. – įdarbino naktiniais sargais.  FNTT tyrėjai išaiškino, kad realiai vaikų darželio direktorės giminaičiai jame nedirbo, bet klastojant įstaigos dokumentus ir apgaulingai tvarkant buhalterinę apskaitą darželio buhalterė 33-ejų metų A. B., kurią vėliau pavadavo 58-erių metų O. R., per mėnesį jiems išmokėdavo vidutiniškai per 3 tūkstančius litų siekiančius atlyginimus.

FNTT tyrėjai išaiškino, kad Gelgaudiškio vaikų darželio buhalterinės apskaitos dokumentuose užfiksuota, jog kai kurie įstaigos darbuotojai buvo įdarbinti kasininkais ar buhalteriais. Išaiškinta, kad apie apgaules nieko neįtariantiems darbuotojams pagal dokumentus buvo mokami gerokai didesni atlyginimai, tačiau realiai šie darbuotojai atlygį gaudavo tik už vieną darbą, kuris vidutiniškai siekdavo 600–800 litų per mėnesį. Be to, atskleista, kad per ketverius metus vaikų darželio direktorė 2 kartus padidino sau mokamą atlyginimą, o buhaltere dirbusiai 33-ejų metų A. B. buvo mokamas 3,5 karto didesnis atlyginimas, nei buvo rekomendavusi įstaigą finansuojanti Šakių rajono savivaldybė.

Tyrimo metu paskaičiuota, kad per ketverius metus, klastojant dokumentus ir apgaulingai tvarkant apskaitą, apgaule įgyta daugiau nei 200 tūkstančių litų Šakių rajono savivaldybės biudžeto lėšų, o beveik 80 tūkstančių litų – fiktyviai sargėmis dirbusioms G. K., L. S.  ir buhalterei A. B. mokant motinystės bei motinystės (tėvystės) pašalpas.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui. Įtariamiesiems už įvykdytas nusikalstamas veikas gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas