LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT: šešėlinio valiutos keitėjo kišenėse – milijonas litų grynaisiais

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba išaiškino šešėlinę prekybą drabužiais, avalyne ir galanterijos prekėmis Lietuvoje vykdžiusių 18-os asmenų grupuotę. Pirminiais skaičiavimais, grupuotė nuslėpė ir į valstybės biudžetą nesumokėjo apie 750 tūkst. litų mokesčių.

Operacijos metu FNTT tyrėjai bendradarbiaudami su VMI darbuotojais įtariamųjų gyvenamosiose, darbo bei veiklos vykdymo vietose, automobiliuose atliko daugiau kaip 60 kratų. Pas vieną įtariamą organizuotos grupės narį, nelegaliai Vilniuje veikusį valiutos keitėją, sulaikymo metu kišenėse rasta daugiau kaip 1 mln. litų grynųjų pinigų įvairia valiuta, o pas kitą – beveik 300 tūkst. litų įvairia valiuta. Iš viso kratų metu buvo rasta daugiau kaip 1,5 mln. litų grynaisiais pinigais. Taip pat rasti ir paimti lengvatinio apmokestinimo įmonių (offshore) antspaudai bei dokumentai, prisijungimai prie valdomų banko sąskaitų, įvairūs šešėlinį verslą patvirtinantys juodraštiniai užrašai, kiti tyrimui reikšmingi daiktai, 11 įtariamųjų legaliai laikytų šaunamųjų ginklų.

Ilgalaikio tyrimo metu nustatyti ne tik šešėlinės prekybos vykdytojai ir šių prekių Latvijoje muitinės procedūras ir transportavimo paslaugas teikę asmenys, bet ir nelegalių piniginių lėšų, skirtų atsiskaitymams už šešėlinėje prekyboje platinamas prekes, per lengvatinio apmokestinimo įmonių (offshore) sąskaitas vykdę asmenys. Įtariama, kad daugiau nei 10 Lietuvoje registruotų fizinių bei juridinių asmenų prekes iš Kinijos parduodavo Lietuvos, Latvijos bei Estijos fiziniams ir juridiniams asmenims be apskaitos dokumentų. Turima duomenų, kad dalis drabužių, avalynės ir galanterijos prekių buvo parduodama Gariūnų turgavietėje. Atskleista, kad gauti šešėliniai pinigai buvo perduodami tiesiogiai ar per tarpininkus asmenims, valdantiems keletą lengvatinio apmokestinimo įmonių (offshore) sąskaitų. Pastarieji organizuotos grupės nariams ne tik išgrynindavo ir atiduodavo nelegaliai uždirbtas pinigines lėšas, bet ir atsiskaitydavo su prekes tiekusiais Kinijos gamintojais.

Atliekamam ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūra. Išaiškintos nusikalstamos grupuotės nariams pareikšti įtarimai dėl nusikalstamu būdu įgytų piniginių lėšų legalizavimo ir sukčiavimo stambiu mastu. Įtariamųjų turtui pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas