LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT pričiupo finansų patarėją, įtariamą iššvaisčiusį daugiau nei 245 tūkstančius eurų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas, kuriame investavimo paslaugas teikusios įmonės akcininkas ir vadovas įtariamas neteisėtai teikęs finansines paslaugas ir iššvaistęs daugiau nei 245 tūkstančius eurų bendrovės lėšų.

FNTT, bendradarbiaudama su Lietuvos banku, nustatė, kad Vilniuje registruota įmonė 2014–2015 metais teikė įvairias investicines paslaugas juridiniams ir fiziniams asmenims. Tyrimo metu surinktais duomenimis, įmonė klientų vardu pirkdavo įvairių užsienio kompanijų, registruotų Britų Mergelių ar Kaimanų salose, vertybinius popierius. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad šie vertybiniai popieriai yra beverčiai, ir klientai prarado visas investuotas pinigines lėšas bei patyrė daugiau kaip 100 tūkstančių eurų žalą. Patikrinus įmonės veiklos licenciją nustatyta, kad bendrovė turėjo teisę teikti tik finansų patarėjo paslaugas ir negalėjo investuoti į vertybinius popierius ar juos pirkti klientų vardu. Nukentėję klientai nedelsdami kreipėsi į teismą dėl laikinųjų apsaugos priemonių pritaikymo. Tuo tarpu investavimo paslaugas teikusi įmonė, siekdama išvengti laikinųjų apsaugos priemonių, visas turimas pinigines lėšas – daugiau kaip 245 tūkstančius eurų – iš įmonės sąskaitos pervedė į įmonės akcininko asmeninę banko sąskaitą. Neteisėtą lėšų pervedimą bendrovės vadovas ir akcininkas įformino kaip dividendų išmokėjimo operaciją, ir taip, kaip įtariama, iššvaistė bendrovė turtą.  

Siekiant užtikrinti galimą žalos atlyginimą, visoms įtariamojo banko sąskaitoje esančioms piniginėms lėšoms, kurių bendra suma siekia daugiau nei 245 tūkstančius eurų, pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.

Ikiteisminiam tyrimui dėl didelės vertės turto iššvaistymo ir neteisėtos komercinės ir finansinės veiklos vadovauja ir jį organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas