LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT pareigūnai susipažino su kriminalinės policijos tarptautinio bendradarbiavimo galimybėmis

Rugsėjo 9 dieną Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Tarybos nariai lankėsi Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) Tarptautinių ryšių valdyboje.

Susitikimo metu pristatytos minėto padalinio funkcijos, struktūra ir bendradarbiavimo su Europos Sąjungos, taip pat trečiųjų valstybių, teisėsaugos institucijomis ypatumai. Daugiausia dėmesio skirta supažindinimui su informacinėmis sistemomis, kuriomis Lietuvos kriminalinė policija keičiasi duomenimis su užsienio valstybių teisėsaugos bei kitomis institucijomis. Policijos pareigūnai pabrėžė, kad svarbiausias glaudaus ir efektyvaus bendradarbiavimo su kitomis teisėsaugos institucijomis veiksnys yra teikiamos informacijos išsamumas ir aktualumas. 

Vėliau FNTT darbuotojai lankėsi LKPB Tarptautinių ryšių valdyboje, kur vyko vaizdo konferencija su Lietuvos policijos ryšio karininku Europole Dangiu Kriščiūnu. Naudojantis moderniu vadinamuoju LKPB mobiliuoju biuru, vienu metu ryšys gali būti palaikomas tarp šešių Europos Sąjungos valstybių. Per metus Europolas padeda ištirti 12 tūkstančių bylų, todėl toks vaizdo ryšys sėkmingai naudojamas ne tik atliekant būtinus baudžiamojo proceso veiksmus, bet ir tarptautinių operacijų metu. 

Foto 1 Foto 3
Foto 2 Foto 4

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas