LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT lankėsi JAV ambasadorius Lietuvoje

Šiandien, birželio 26 dieną, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje prie Vidaus reikalų ministerijos (FNTT) lankėsi ir su direktoriumi Romualdu Boreika susitiko Jungtinių Amerikos Valstijų nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje J. E. ponas John Albert Claud JR.

 

susitikimas4.JPG

Susitikimo metu JAV ambasadoriui Lietuvoje buvo pristatyta FNTT struktūra, uždaviniai, teisinė veiklos bazė. Taip pat ponas John Albert Claud JR susipažino su FNTT vykdomomis pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo priemonėmis.

FNTT direktorius Romualdas Boreika atkreipė dėmesį, kad FNTT ypač aktyviai bendradarbiauja su tomis JAV teisėsaugos institucijomis, su kuriomis yra užmegzti tiesioginiai ryšiai. FNTT taip pat palaiko gerus kontaktus su tarptautinėmis organizacijomis, atsakingomis už kovą su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu. Šių metų balandžio 8 d. FNTT pasirašė Egmonto grupės chartiją ir nustatė skubaus informacijos dėl įtartinų operacijų perdavimo mechanizmą su 105 pasaulio valstybių finansinės žvalgybos padaliniais. 


FNTT lankęsis JAV ambasadorius Lietuvoje buvo detaliai supažindintas su  naujais tarptautinius reikalavimus atitinkančiais teisės aktais, reglamentuojančiais pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją.  JAV nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje J. E. ponas John Albert Claud JR. susitikimo metu pabrėžė abiejų valstybių institucijų bendradarbiavimo svarbą. Svečias, atsižvelgiant į jo pageidavimą, buvo plačiau supažindintas ir su kitais FNTT veiklos aspektais.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas