LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT kauniečio padangų prekeivio namuose aptiko beveik milijoną litų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apskrities skyriaus tyrėjai, ikiteisminio tyrimo metu aiškindamiesi sukčiavimo prekiaujant automobilių padangomis aplinkybes, atlikdami kratą 37-erių metų įtariamojo namuose, rado įvairia valiuta pinigų, kurių vertė daugiau nei 800 tūkstančių litų. Įtariama, kad aptiktieji pinigai gauti  prekiaujant padangomis ir slepiant mokesčius.

Pirminiais ikiteisminio tyrimo duomenimis, Kaune registruotos bendrovės direktorius M. B. kartu su 41-erių metų bendrininku D. B. trejetą metų vertėsi restauruotų automobilių padangų iš Europos Sąjungos bendrovių importu į Lietuvą. Yra pagrindo manyti, kad sukčiavimu įtariami asmenys galėjo sunaikinti įsigijimo dokumentus ir, neišrašę jokių buhalterinės apskaitos dokumentų, pardavinėti padangas Lietuvoje įvairiems juridiniams, fiziniams asmenims. Pirminiais skaičiavimais, Kaune veikianti bendrovė į valstybės biudžetą nesumokėjo ne mažiau kaip 600 tūkstančių litų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių. 

Tyrimo metu FNTT tyrėjai atliko 19 kratų bendrovės vadovų namuose,  automobiliuose, prekybos automobilių padangomis vietose, taip pat pas kitus juridinius, fizinius asmenis, susijusius su šios neteisėtos veiklos vykdymu. Kratų metu paimti bendrovių buhalterinės apskaitos dokumentai, rankraštiniai užrašai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti. Kratos metu įtariamajam M. B. Kauno miesto apylinkės prokuratūros ikiteisminį tyrimą kontroliuojančio ir jam vadovaujančio prokuroro nutarimu laikinai apribota nuosavybės teisė į namuose rastus daugiau nei 800 tūkstančių litų, visiškai uždraudžiant jais disponuoti. Be to, prokuroro nutarimu laikinai apribota įtariamųjų nuosavybės teisė į gyvenamąjį namą bei automobilį.

Atliekamame tyrime kauniečiams M. B. ir D. B. pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo stambiu mastu. Kauno miesto apylinkės teismas jiems paskyrė kardomąsias priemones – suėmimus.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas