LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT išaiškino sukčių, šešėlineje rinkoje realizavusių mobiliųjų telefonų už 46,6 milijono litų, tinklą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, bendradarbiaudama su Valstybine mokesčių inspekcija, išaiškino dvigubą Baltarusijos ir Švedijos valstybių pilietybę turinčio V. R. ir Baltarusijos piliečio I. M., turinčio leidimą gyventi Lietuvoje, organizuotas dvi nusikalstamas grupuotes. Grupuotės, naudodamosi Švedijoje ir Suomijoje registruotomis įmonėmis, organizavo neteisėtą mobiliųjų telefonų prekybą ir kontrabanda prekes parduodavo Baltarusijoje ir Rusijoje. Pirminiais duomenimis, V. R. nelegali ir neteisėta mobiliųjų telefonų prekyba per pastaruosius dvejus metus siekė 27,6 milijono litų, o I. M. – 19 milijonų litų. Pirminiais skaičiavimais, šios dvi organizuotos grupuotės, nesumokėjusios įvairių mokesčių, Lietuvos valstybės biudžetui padarė apie 10 milijonų litų žalą.

IMG_7562.jpg IMG_7564.jpg

Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Generalinė prokuratūra. 

Ikiteisminio tyrimo duomenimis nustatyta, kad dvigubą pilietybę turintis V. R. vadovavo Švedijoje įkurtai bendrovei, kuri iš įvairių Europos Sąjungos valstybių (Vokietijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos) pirkdavo mobiliuosius telefonus, kuriems taikomas 0 pridėtinės vertės mokesčio tarifas. Dažniausiai pardavėjams būdavo nurodoma įsigytas prekes pristatyti į Lietuvą, o vėliau jos neva būdavo persiunčiamos galutiniam pirkėjui – Honkongo įmonėms. Tačiau realiai nusikalstama schema buvo kitokia: Švedijos įmonės įsigyti mobilieji telefonai, naudojantis greitųjų siuntų paslaugas teikiančiomis bendrovėmis, buvo atgabenami į Lietuvą, bet neišvežami į Honkongą. FNTT išaiškino, kad nusikalstamos grupuotės organizatorius V. R. buvo subūręs didelį tinklą ne tik atsiųstiems mobiliesiems telefonams paimti, bet ir jiems realizuoti tiek Lietuvoje, tiek Baltarusijoje. FNTT pareigūnai nustatė, kad didžioji dalis mobiliųjų telefonų buvo nelegaliai parduodama Lietuvos juodojoje rinkoje, o kita dalis – kontrabanda išgabenama į Baltarusiją. Dažniausiai per sieną gabenamos prekės būdavo išskaidomos dalimis – automobiliuose įrengtose slėptuvėse gabenami mobiliųjų  telefonų aparatai, o jų pakuotės ir kita papildoma įranga atskirai. Išaiškinta, kad kontrabanda prekes gabendavo Šalčininkų rajono Eišiškių miesto gyventojai.

IMG_7565.jpg  IMG_7568.jpg

Pinigus, gautus už šešėlinėje rinkoje realizuotas prekes, nusikalstamos veikos bendrininkai perduodavo įtariamajam V. R.

Pirminiais skaičiavimais, suburta organizuota grupuotė realizavo mobiliųjų telefonų už daugiau nei 27,6 milijono litų.

Panašiai veikusiai antrajai organizuotai nusikalstamai grupei vadovavo I. M., naudojęsis Suomijoje įsteigta įmone. Pastaroji taip pat iš įvairių Europos Sąjungos valstybių pirkdavo mobiliuosius telefonus. Į Lietuvą mobilieji telefonai buvo gabenami neva tranzitu, galutinius pirkėjus nurodant Vokietijoje ir Estijoje. Realiai mobilieji telefonai buvo parduodami Lietuvoje arba kontrabanda išvežami į Rusiją ir Baltarusiją. Pirminiais ikiteisminio tyrimo duomenimis, mobiliųjų telefonų realizuota už 19 milijonų litų.

IMG_7569.jpg IMG_7571.jpg

Ikiteisminio tyrimo metu FNTT pareigūnai sulaikė apie 20 dviejų organizuotų grupuočių narių. Nusikalstamos veikos organizatoriai V. R. ir I. M. ir dar vienas bendrininkas Rusijos pilietis D. P. teismo nutartimis suimti 2 mėnesiams. Įtarimai nusikalstamos veiklos organizatoriams ir vykdytojams pareikšti dėl sukčiavimo, kontrabandos, neteisėtos įmonės veiklos, dokumentų klastojimo, neteisėto prekių ar produkcijos neišvežimo iš Lietuvos. Už įvykdytas nusikalstamas veikas gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas