LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT išaiškino šešėlinius biokuro prekeivius

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdyba išaiškino didelius kiekius medienos granulių šiaurės ir vidurio Lietuvos gyventojams nelegaliai pardavinėjusias dvi biokurą gaminančias bendroves. Įtarimai dėl sukčiavimo ir apgaulingo paskaitos tvarkymo pareikšti ekologišką kurą gaminančių bendrovių direktoriams. Pirminiais tyrimo duomenimis, per keletą mėnesių buvo parduota ne mažiau kaip 920 tonų medienos granulių ir gauta daugiau nei 0,5 mln. litų neapskaitytų pajamų, tačiau kratų metu surinkti įrodymai leidžia daryti prielaidą, kad šešėlinės nusikalstamos veiklos mastas bus žymiai didesnis.

FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai atskleidė, kad viena pelningai dirbanti bendrovė, praėjusiais metais gavusi beveik 30 milijonų litų pajamų už medinius padėklus ir apvadus, iš gamybos atliekų, t. y. medžio pjuvenų, gamino ekologišką kurą – granules. Dalis pagamintų granulių buvo parduodama Europos Sąjungos valstybėms, kita – Lietuvoje fiziniams ir juridiniams asmenims. Surinkta duomenų, kad užsienyje realizuotos granulės ir už jas gautos pajamos bendrovės apskaitoje buvo fiksuojamos, o pinigai, gauti už parduotą produkciją Lietuvos gyventojams, nebuvo apskaitomi. Biokuru besišildančiam gyventojui vidutinė granulių pardavimo kaina už toną buvo 500 litų ir skaičiuojama be PVM. Bendrovė pirkėjams išduodavo tik krovinio važtaraščius, o gautos šešėlinės pajamos į buhalterinę apskaitą nepatekdavo. Turimais duomenimis, norinčiųjų įsigyti biokurą buvo sudaromi sąrašai, o pirkėjai šešėlyje parduodamos produkcijos laukdavo iki 3 mėnesių. Analogišką šešėlinę veiklą vykdė ir kita, vos keletą mėnesių įtariamiesiems priklausanti granules gaminanti bendrovė. Šiuo metu visą granulių gamybą įtariamieji asmenys ruošėsi perkelti į naujai granules gaminti pradėjusią bendrovę, kurios pajėgumai yra 10 kartų didesni ir per mėnesį ji pajėgi pagaminti apie 2 000 tonų granulių. 

FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai kratų metu rado tyrimui reikšmingus dokumentus, kompiuterius ir duomenų kaupiklius, krovinių važtaraščius.

FNTT Šiaulių apygardos valdybos atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl didelio masto sukčiavimo ir apgaulingos apskaitos tvarkymo organizuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūra. Siekiant užtikrinti galimus civilinius ieškinius dėl nesumokėtų mokesčių valstybei ir galimą turto konfiskavimą, bendrovių turtui, kurio vertė 540 tūkst. litų, pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.

Foto1  Foto2
Foto3  Foto4
Foto5

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas