LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT išaiškino šešėlinės prekybos vogta brangia technika organizatorius

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdyba ir Panevėžio apygardos prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėtos garso, vaizdo ir navigacinės technikos prekybos organizavimo. Įtariama, kad technika, kuri gali būti vogta, internetu prekiavę asmenys iš neteisėtos ūkinės veiklos galėjo gauti daugiau nei 0,5 mln. eurų pajamų.

Tyrimo metu FNTT Panevėžio apygardos valdybos tyrėjai aptiko šešėlinių prekeivių turimą technikos sandėlį, kuriame kratų metu rasta ir paimta daugiau kaip 1 000 automobilių garso, vaizdo ir navigacinės technikos įrenginių. Vertinant aptiktos automobilinės technikos vertę juodojoje rinkoje, ji gali siekti daugiau nei 300 tūkstančių eurų. Taip pat kratų metu buvo rasti ir paimti lengvatinio apmokestinimo įmonių (offshore) dokumentai, kiti nusikalstamai veikai naudoti įrankiai ir priemonės.

Įtariama, kad neteisėtos prekybos organizatoriai įsigydavo Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje ir kitose šalyse vogtą prabangiuose automobiliuose naudojamą vaizdo, garso ir navigacinę techniką ir ją, naudodamiesi sukurtomis internetinėmis parduotuvėmis ir internetinės prekybos sistema, parduodavo Lietuvos ir užsienio įmonėms ir fiziniams asmenims.

Nustatyta, kad įtariamieji buvo įrengę technikos remonto dirbtuves, kuriose vogta aparatūra buvo perprogramuojama. Siekdami nuslėpti nusikalstamą veiklą, įtariamieji sandorius įformindavo naudodami įvairių fizinių ir juridinių asmenų duomenimis, be to, valdė Didžiojoje Britanijoje bei Seišeliuose registruotas bendroves. Užfiksuota, kad slėpdami gautas neteisėtas pajamas, įtariamieji veždavo Lietuvos Respublikos piliečius į užsienio valstybes, kuriose jie bankuose atsidarydavo sąskaitas, registruodavo ar nupirkdavo bendroves. Taip pat, naudodamiesi šių asmenų turimomis sąskaitomis, įtariamieji išgrynindavo iš nusikalstamos veikos gautus pinigus.

Galimiems vogtos technikos interneto prekeiviams pareikšti įtarimai dėl vadinamojo pinigų plovimo ir neteisėtos ūkinės veiklos. Laikinai apribotos įtariamųjų asmenų nuosavybės teisės į gyvenamuosius namus, parduotuvės patalpas, žemės sklypus, 5 automobilius, turimos bendrovės turtą ir banko sąskaitose esančias pinigines lėšas. Bendra laikinai apriboto turto vertė siekia per 350 tūkst. eurų.

Atliekant šį ikiteisminį tyrimą su teisinės pagalbos prašymais kreiptasi į Latvijos, Lenkijos ir Didžiosios Britanijos teisėsaugos institucijas, todėl įtariamųjų ratas gali plėstis.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas