LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT ir Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (toliau – FNTT) ir Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija (toliau – LBAA) šiandien, rugsėjo 11 dieną, pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, padėsiantį glaudžiau koordinuoti Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatyme numatytas pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemones.

Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymas šalies buhalterinės apskaitos ar mokesčių konsultavimo paslaugas teikiančias įmones yra įpareigojęs teisės aktų reikalavimų tvarka nustatyti kliento ir naudos gavėjo tapatybę, informuoti FNTT apie klientų vykdomas įtartinas ar neįprastas pinigines operacijas ar sandorius, administruoti atskirų operacijų registracijos žurnalus. Be to, tokios įmonės turėtų vykdyti vidines pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos kontrolės procedūras ir būti paskyrusios už prevencinių priemonių įgyvendinimą atsakingus asmenis, kurie palaikytų kontaktus su FNTT. Pasirašytu FNTT ir 2800 narių jungiančios LBAA bendradarbiavimo susitarimu siekiama ne tik tinkamai įgyvendinti prevencijos priemones, bet ir išvengti galimų Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pažeidimų.

Šiuos bendradarbiavimu susitarimu FNTT įsipareigoja organizuoti mokymus, teikti metodinę pagalbą ir konsultuoti probleminiais pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemonių įgyvendinimo klausimais.  

LBAA pagal pasirašytą susitarimą nuolatos atnaujins ir teiks savo nariams informaciją, susijusią su pinigų plovimo ir  teroristų finansavimo prevencijos priemonių įgyvendinimu. Taip pat teiks  reikalingą informaciją bei konsultuos FNTT darbuotojus klausimais, susijusiais su buhalterinės apskaitos ar mokesčių konsultavimo paslaugų teikimo ir auditorių veikla.

Foto 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas