LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT dar kartą įspėja gyventojus dėl melagingų skambučių

Šią savaitę ypatingai padaugėjo skambinančių ir atvykstančių į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą Lietuvos gyventojų, sulaukusių melagingų telefono skambučių, kuriais jie kviečiami atvykti į apklausas. Telefoniniai sukčiai į FNTT nurodo atvykti dėl neva per interesantų banko sąskaitas plaunamų pinigų.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba dar kartą įspėja, kad gyventojai nepasitikėtų melagingais skambučiais ir neatskleistų savo asmens bei banko sąskaitos duomenų asmenims, prašantiems jų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vardu. FNTT tyrėjai neskambina gyventojams ir niekada neprašo padiktuoti elektroninės bankininkystės kodų.

Telefoniniai sukčiai prisistato FNTT tyrėjais, nurodo atvykti į apklausą, o tuo atveju, jei žmogus dėl laiko stokos ar sveikatos prisipažįsta negalintis tai padaryti, duoda neva banko juristo telefono numerį, kuriuo paskambinę žmonės praktiškai įtikinami, kad tikrai kalbasi su banko darbuotoju. Šis sukčius, neva rūpindamasis, kad skambintojo sąskaitos neareštuotų, iš žmonių išklausia elektroninės bankininkystės kodus. Juos gavus, ne tik ištuštinama sąskaita, bet ir sąskaitos savininko vardu paimami greitieji kreditai.

FNTT primygtinai įspėja, sulaukus panašaus pobūdžio skambučių, jokiu būdu nesuteikti prašomos informacijos ir apie skambutį pranešti artimiausiam policijos komisariatui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas