LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT dalyvaus Makedonijos įgyvendinamame ES Dvynių projekte

Šiais metais Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Finansų ministerija, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Generaline prokuratūra ir Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA) Makedonijoje vykdys Europos Sąjungos trumpalaikį Dvynių projektą „Tolimesnė parama efektyviai prevencijai ir kovai su sukčiavimu ir pažeidimais įsisavinant ES fondų lėšas“.

Devynių mėnesių trukmės 250 000 eurų vertės ES finansuojamas projektas skirtas kelti nacionalinę kompetenciją, siekiant apsaugoti ES finansinius interesus ir bendradarbiauti su Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF). Taip pat siekiama tobulinti strateginę, įstatymų leidimo bei institucinę struktūrą ir metodologiją veiksmingiau kovojant su sukčiavimu ir pažeidimais, susijusiais su ES lėšomis. Šis projektas skirtas sustiprinti Makedonijos kovos su sukčiavimu koordinavimo padalinio vaidmenį finansų policijoje bei stiprinti darbuotojų analitinius ir tyrimų įgūdžius užkertant kelią sukčiavimui bei pažeidimams, aptinkant juos ir kovojant su jais.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, bendradarbiaudama su kitomis Lietuvos valstybės institucijomis, dalyvauja jau ne pirmame ES Dvynių projekte. Prieš porą metų FNTT kartu su Lietuvos finansų ministerija ir CPVA įgyvendino Kroatijai skirtą projektą kovos su korupcija efektyvumui didinti, siekiant užtikrinti efektyvų ES struktūrinių fondų panaudojimą.

1998 m. Europos Komisijos inicijuotos ES Dvynių programos tikslas – padėti šalims paramos gavėjoms stiprinti institucijų gebėjimus. Pagrindinis programos principas – vienos šalies (paramos gavėjos) viešojo administravimo institucijų bendradarbiavimas su šios šalies (paramos teikėjos) giminingomis institucijomis, siekiant vykdyti būtinas reformas.

Daugiau informacijos apie ES Dvynių projektus galima rasti Užsienio reikalų ministerijos Dvynių programos internetinėje svetainėje: http://www.urm.lt/default/lt/uzsienio-politika/uzsienio-politikos-prioritetai/vystomasis-bendradarbiavimas-ir-parama-demokratijai/europos-sajungos-dvyniu-programa.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas