LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT baigtuose tyrimuose įtariamaisiais tapo statybų bendrovių vadovai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba Klaipėdoje ir Vilniuje baigė ikiteisminius tyrimus, viename kurių keturiems uostamiesčio gyventojams ir statybos bendrovei „Viranda“, o kitame – Vilniaus statybų bendrovės direktoriui pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo ir apgaulingos apskaitos. Be to, kaltinamieji įtariami daugiau nei 700 tūkstančių litų pasisavinimu.

Vilniuje baigtame ikiteisminiame tyrime statybų bendrovės vadovas G. M. įtariamas  2007 m. sausio–spalio mėn. ir 2008 m. kovo–liepos mėn. laikotarpiu drauge su bendrininkais suklastojęs realios veiklos nevykdančios buhalterinės apskaitos dokumentus (PVM sąskaitas faktūras, kasos pajamų orderių kvitus), kuriuose sąmoningai buvo įrašyti melagingi duomenys apie vamzdžių, movų ir statybinio vagonėlio pirkimą už 592 821 Lt. Suklastoti dokumentai buvo įtraukti į statybų bendrovės buhalterinę apskaitą ir PVM deklaracijas, o pinigai pasisavinti. Statybų bendrovė apgaule į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 90 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio.

Pastaroji baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Klaipėdoje baigtame ikiteisminiame tyrime išaiškinta, kad 2005–2007 metų laikotarpiu
UAB „Viranda“ direktorius ir tuo pačiu kasininkas A. Č. kartu su Latvijos Respublikos gyventoju G. L., individualiosios įmonės vadovu E. A. ir dar vienos uostamiesčio bendrovės atstovais A. Č., V. N., V. Ž. iš UAB ,,Viranda“ kasos pasisavino 125 329 Lt.  Paskaičiuota, kad  UAB ,,Viranda“ į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 34 tūkstančių litų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių.

Baigtame tyrime įtarimai dėl sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo pareikšti statybos bei remonto paslaugų bendrovei  ,,Viranda“, o keturiems organizuotos grupės nariams – dar ir dėl turto pasisavinimo. Tyrimo metu UAB ,,Viranda“ savanoriškai atlygino valstybės biudžetui padarytą žalą, t. y. sumokėjo pridėtinės vertės mokestį ir pelno mokestį, iš viso 34 612 Lt.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti į Klaipėdos apygardos teismą.

Baudžiamasis kodeksas nustato, kad už turto pasisavinimą, sukčiavimą ir kitas įvykdytas nusikalstamas veikas kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimas iki dešimties metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas