LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT baigtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėtos dyzelinio kuro apyvartos stambiu mastu

Šiaulių apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje trijų Šiauliuose registruotų transporto bendrovių vadovui pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Ikiteisminio tyrimo, kuriam vadovavo ir jį organizavo Šiaulių apygardos prokuratūros II baudžiamojo persekiojimo skyrius, o tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdybos pareigūnai, metu išsiaiškinta, kad Šiauliuose registruotų bendrovių vadovas 2013 ir 2014 metais stambiu mastu organizavo neteisėtą akcizais apmokestinamų prekių  (dyzelinio kuro) įgijimą, laikymą ir jo panaudojimą. Nustatyta, kad dyzelinis kuras neteisėtai būdavo įsigyjamas pasinaudojus septynioms Rusijos Federacijoje registruotoms bendrovėms priklausančiais vilkikais. Rusijos bendrovėms priklausantys vilkikai į Lietuvos Respubliką įvažiuodavo su dyzelinio kuro pilnais standartiniais kuro bakais, tačiau šis kuras ne būdavo panaudojamas Rusijos bendrovių reikmėms, o neteisėtai patekdavo į šiauliečio vadovaujamų bendrovių vilkikų, vykstančių su kroviniais į Europos šalis, kuro bakus. Išaiškinta, kad dideliu mastu vykstantis kuro perpylimas buvo vykdomas visą parą.

Tyrimo metu nustatyta, kad per dvejus metus iš Rusijos bendrovėms priklausančių vilkikų kuro bakų į Lietuvoje registruotų vilkikų kuro bakus per 1044 kartus neteisėtai buvo perpilta daugiau kaip 1 099 tonos dyzelinio kuro, kurio muitinė vertė viršija 658 tūkstančius eurų. FNTT specialistai suskaičiavo, kad Šiauliuose registruotos bendrovės, vengdamos prievolės mokėti mokesčius už įgytą dyzelinį kurą, nedeklaravo ir nesumokėjo daugiau kaip 605 tūkstančių eurų akcizų, muito ir pridėtinės vertės mokesčių.

Taip pat FNTT tyrėjai nustatė, kad šiaulietis transporto bendrovių direktorius,  pasinaudodamas septynioms Rusijos Federacijoje registruotoms bendrovėms priklausančiais vilkikais, per 1044 kartus įsigijo didelį kiekį dyzelinio kuro, kurio įsigijimo neįformino buhalterinės apskaitos dokumentais – PVM sąskaitomis faktūromis ir šio kuro įsigijimo neįtraukė į bendrovių buhalterinę apskaitą, dėl ko iš dalies nebuvo galima nustatyti jo vadovaujamų bendrovių veiklos, turto, įsipareigojimų dydžio už 2013 ir 2014 metus.

Ikiteisminio tyrimo metu Šiauliuose registruotų bendrovių vadovas atlygino  valstybei padarytą žalą.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas