LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT baigtame tyrime – įtarimai nusikalstamu būdu legalizavus pusę milijono litų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame 49-erių metų R. S. įtariamas legalizavęs apie 500 tūkstančių litų, gautų nusikalstamu būdu. Praeityje įtariamasis jau buvo 2 kartus teistas už automobilių vagystes Vokietijoje ir atliko bausmę.

Išaiškinta, kad R. S. 2006 m. gegužės mėn.–2007 m. kovo mėn. kartu su bendrininkais, veikusiais Lietuvoje ir Vokietijoje, imitavo 10 vilkikų su priekabomis pardavimą Lietuvoje registruotai įmonei už daugiau nei 4,4 mln. litų. Nustatyta, kad Lietuvos ilgalaikės nuomos bendrovės pervestos milijoninės lėšos iš Vokietijos ūkio subjektų bankinių sąskaitų buvo nuimtos grynaisiais pinigais ir pasidalintos nusikalstamos veikos dalyvių iš anksto sutartomis dalimis.

FNTT tyrėjai atskleidė, kad R. S. iš kelių Vokietijos piliečių gavo ne mažiau kaip 850 tūkstančių eurų. Dalį nusikalstamu būdu gautų lėšų įtariamasis pasidalino su bendrininkais, o kitus savo dalies pinigus konvertavo į litus, grynuosius pinigus įnešė į savo bankines sąskaitas. Išaiškinta, kad 49-erių metų vyras už 500 tūkstančių litų Vilniuje ir Neringoje įsigijo nekilnojamojo turto. Automobilį „Porche Cayenne S“ ir katerį „Bayliner“ įtariamasis įsigijo Vokietijoje, transporto priemones pargabeno, registravo, naudojo ar pardavė Lietuvoje. Dar vieną automobilį, „Mercedes Benz ML 270“, R. S. buvo gavęs kaip užmokesčio dalį už Vokietijoje įvykdytą nusikalstamą veiką.

Ikiteisminio tyrimo metu laikinai apribotos R.S. nuosavybės teisės į šį, kaip įtariama, nusikalstamu būdu gautomis lėšomis įsigytą turtą ir teisme bus sprendžiamas šio turto konfiskavimo valstybės nuosavybėn klausimas.

Baigta baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui. Baudžiamasis kodeksas nustato, kad už nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimą asmuo gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas