LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT baigtame tyrime - dvi uostamiesčio verslininkės, įtariamos finansiniais nusikaltimais

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba ir Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame klastojant dokumentus, apgaulingai tvarkant apskaitą buvo siekiama išvengti mokėti valstybės biudžetui beveik 500 tūkstančių litų mokesčių bei įgyti 270 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio. Be to, uostamiesčio bendrovės „E“ direktorė, padedant bendrovės „V“ direktorei, įtariama pasisavinusi 1,5 milijono litų.

Išaiškinta, kad uždarosios akcinės bendrovės „E“ 41-erių metų vadovė G. G. kartu su bendrininke bendrovės „V“ direktore 42-erių metų J. T. susitarė, kad pastaroji suklastos dokumentus apie tariamą tarpininkavimą parduodant nekilnojamąjį turtą, esantį Dvaro g., o už atliktas paslaugas bendrovei bus sumokėta 1 mln. 750 tūkst. litų.  2007 m. gegužės mėnesį ir 2008 metų kovo mėn. J. T. suklastojo kelias sąskaitas faktūras,  kuriose buvo įrašyti melagingi duomenys apie tariamą tarpininkavimą už 1 mln. 770 tūkstančių litų, iš jų 270 tūkstančių litų sudarytų pridėtinės vertės mokestį. Tyrimo metu atskleista, kad iš tiesų 41-erių metų G. G. vadovaujama bendrovė nekilnojamąjį turtą už daugiau nei 3 milijonus litų per tarpininkus, kuriems sumokėjo kiek daugiau nei 30 tūkstančių litų, pardavė kitai verslo plėtrą numačiusiai bendrovei. Remdamasi bendrininkės suklastotomis sąskaitomis faktūromis, direktorė G. G. iš bendrovės „E“ kasos paėmė 1 mln. 500 tūkstančių litų. Išaiškinta, kad įtariamoji savo nusikalstamos veikos bendrininkei pinigų neperdavė, o iš bendrovės paimtas milijonines sumas pasisavino. FNTT tyrėjai nustatė, kad bendrovės „V“ vadovė J. T., suklastojusi buhalterinės apskaitos dokumentus, tariamą  tarpininkavimą įtraukė į bendrovės apskaitą, o teikiamose mokesčių deklaracijose nurodė, kad turėtų sumokėti 270 tūkstančių litų mokesčių. Tačiau siekiant išvengti mokėti šią sumą, 2010 metų vasario mėn. J. T. suklastojo savo bendrininkės G. G. bendrovės „E“ akcijų pirkimo–pardavimo sutartį, pagal kurią 2008 metais akcijos buvo parduotos dviem asocialiems klaipėdiečiams.

Suklastoti buvo ir bendrovės visuotinio akcininkų susirinkimo duomenys, pagal kuriuos 2008 metais iš direktorės pareigų buvo atleista G. G. ir į jas paskirtas vienas iš naujų akcininkų. Atskleista, kad įtariamoji J. T. suklastojo ir bendrovės „E“ kelis kasos pajamų orderius, įrašiusi 2009 metais, kad bendrovė „V“ išmokėjo naujajam bendrovės akcininkui iš viso 1 mln. 770 tūkstančių litų. 2010 metais bendrovės direktorė J. T. elektroniniu būdu pateikė mokesčių administratoriui apgaulingą prašymą sugrąžinti bendrovei „V“ 270 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio.

Tyrimo metu buvo areštuotas uostamiesčio bendrovių direktorių turtas beveik už 2 mln. litų.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui. Už įvykdytas nusikalstamas veikas moterims gresia maksimali laisvės atėmimo iki dešimties metų bausmė.

 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas