LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT baigtame tyrime – automobiliais prekiaujančio Šilutės verslininko finansinės suktybės

 Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apskrities skyrius kartu su Klaipėdos apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Šilutės verslininkas A. E. įtariamas sukčiavęs ir, apgaulingai tvarkydamas naudotais automobiliai prekiaujančios bendrovės „Dinavas“ apskaitą, pardavęs 64 transporto priemones, pasisavinęs daugiau nei 600 tūkstančių litų.

 Ikiteisminio tyrimo metu užfiksuota, kad Šilutėje registruotos bendrovės direktorius A. E., parduodamas iš Vakarų Europos atgabentus automobilius, su pirkėjais sudarydavo tarpusavio sutartis, kuriose buvo suteikiama galimybė 3 mėnesius bandyti transporto priemonę. FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus tyrėjai išaiškino, kad tokių sutarčių bendrovės „Dinavas“ vadovas su automobilių pirkėjais buvo sudaręs 40. Tačiau tokios sutartys valstybės įmonės „Regitra“ nebuvo pripažįstamos pirkimo–pardavimo dokumentais ir naujiesiems automobilių savininkams kildavo problemų juos įregistruoti. Išaiškinta, kad pirkėjai, sudarydami 3 mėnesių bandymo sutartį, sumokėdavo įtariamajam A. E. visą kainą už perkamą automobilį, o gautų pinigų bendrovės vadovas neįformindavo apskaitos dokumentais ir neįnešdavo į kasą. Nustatyta, kad tokiu būdu pardavęs 40 automobilių, bendrovės vadovas apgaule įgijo beveik 400 tūkstančių litų. Dar per 200 tūkstančių litų A. E. nuslėpė pardavęs 23 transporto priemones. Šiuo atveju su automobilių pirkėjais pirkimo-pardavimo sutarys buvo sudarytos, tačiau gauti pinigai neįtraukti į Šilutės bendrovės buhalterinę apskaitą.

 Tyrimo metu paskaičiuota, kad 2007 m. sausio–2008 m. gruodžio mėn. laikotarpiu į Šilutės bendrovės apskaitą neįtraukus daugiau nei 600 tūkstančių litų gautų pajamų ir apgaulingai tvarkant buhalteriją, automobiliais prekiaujanti UAB „Dinavas“ į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 25 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio.

 Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šilutės rajono apylinkės teismui. Bendrovės vadovui A. E. už įvykdytas nusikalstamas veikas gresia laisvės atėmimas iki 8 metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas