LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT baigė tirti PVM sukčiautojų bylą

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos Vilniaus apygardos pareigūnai kartu su Generaline prokuratūra  baigė tirti baudžiamąją bylą dėl labai didelės vertės – daugiau kaip 2 mln. Lt (2 271 500 Lt) patikėto svetimo turto pasisavinimo ir beveik 0,6 mln. Lt mokesčių grobstymo. Kaltinimai byloje dėl sukčiavimo (Baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 182 str. 2 d.), didelės vertės svetimo turto pasisavinimo (BK 183 str. 2 d.), apgaulingo apskaitos tvarkymo (BK 222 str.), dokumento suklastojimo ir disponavimo juo (BK 300 str. 2 d.) pareikšti trims kauniečiams E. T., E. A. ir R. N. bei dviem Kaune registruotoms Lietuvos bendrovėms.

Išaiškinta, kad kaltinamieji veikė 2005–2007 metais Vilniaus ir Kauno miestuose. E. T., būdamas vienos bendrovių direktoriumi, už tam tikrą atlygį įsigijo suklastotų realios veiklos nevykdančių bendrovių buhalterinės apskaitos dokumentų. Juose buvo nurodyti melagingi duomenys apie tai, kad minėta kaltinamoji bendrovė tariamai nupirko paslaugų už 1 598 900 Lt iš kitų bendrovių. Tokiu būdu padedant organizuotos grupės nariams buvo pasisavintas E. T. žinioje esantis svetimas turtas ir bendrovei padaryta didelė materialinė žala. Analogišku būdu kaltinamieji E. A. ir R. N., būdami kitos bendrovės vadovais, pasisavino jų žinioje esantį beveik 673 tūkst. Lt turtą.

Atskleista, kad kaltinamieji, klastodami dokumentus, Lietuvos bendrovių naudai apgaule įgijo ir panaikino didelės vertės turtinę prievolę sumokėti į valstybės biudžetą 593 tūkst. Lt (PVM, pelno mokestį).

Kadangi žala valstybės biudžetui nebuvo atlyginta, byloje pareikštas 593 059 Lt civilinis ieškinys, kuris užtikrinamas kaltinamiesiems taikomais laikinaisiais nuosavybės teisių apribojimais.

Baigta 8 tomų byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui. 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas