LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT atnaujino susitarimą su Valstybės kontrole

Šiandien, vasario 25 dieną, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Vitalijus Gailius ir valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo susitarimo atnaujinimo.

Atnaujintu bendradarbiavimo susitarimu siekiama sustiprinti profesinį dviejų institucijų bendradarbiavimą, teikti tarpusavio pagalbą valstybinio audito, nusikaltimų, kitų teisės pažeidimų finansų sistemai ir susijusių su Europos Sąjungos ir užsienio valstybių finansinės paramos lėšų gavimu ir panaudojimu atskleidimo, tyrimo bei prevencijos srityse, pagal kompetenciją apsaugoti valstybės finansų sistemą nuo nusikalstamo poveikio.

Susitarimas pasirašytas atsižvelgiant į tai, kad Valstybės kontrolė Europos Sąjungos teisės aktų nustatyta tvarka atlieka Lietuvos Respublikoje gaunamos Europos Sąjungos struktūrinės paramos auditus, o Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba – užtikrina nusikalstamų veikų bei kitų teisės pažeidimų, susijusių su Europos Sąjungos ir užsienio valstybių finansinės paramos lėšų gavimu ir panaudojimu, atskleidimą ir tyrimą bei vykdo jų prevenciją. Abiejų institucijų bendradarbiavimas yra viena priemonių siekiant, kad valstybinio audito rekomendacijos būtų įgyvendintos, o ryšių palaikymas labai naudingas abiem šalims jų uždaviniams įgyvendinti ir tiesioginėms funkcijoms vykdyti.

Be to, susitarimu įsipareigojama teikti abipusę visokeriopą pagalbą siekiant apsaugoti valstybės finansų sistemą, tarp jų bendro pobūdžio konsultacijas, metodinę ir kitą pagalbą vykdant tiesiogines funkcijas ir įgyvendinant pagrindinius uždavinius.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas