LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT: ardomi šešėliniai valiutų keitėjų tinklai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdybos tyrėjai išaiškino nelegalų grynųjų pinigų keitimą organizavusius tris kauniečius, kurie vieno iš didžiausių Europoje Kauno automobilių turgaus prekeiviams neteisėtai keisdavo įvairių užsienio valstybių valiutą. Kratų metu rasta ir paimta iš šešėlinės veiklos gautos įvairios užsienio valiutos, kuri konvertavus sudarytų daugiau nei 650 tūkstančių litų. Visiems trims bendrininkams pareikšti įtarimai dėl neteisėto vertimosi finansine veikla. Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Tyrimo duomenimis, formaliai vienoje Kauno bendrovėje vadybininku dirbęs 52-ejų metų kaunietis kartu su dviem bendrininkais automobilių turgavietėje ir kitose miesto vietose, stambiu mastu, neturėdamas įstatymų nustatyta tvarka išduoto leidimo verstis valiutos keitimu, keisdavo dideles pinigų sumas automobilių prekeiviams, atvykusiems iš Rytų valstybių. Išaiškinta, kad įvairią užsienio valiutą kauniečiai keisdavo ir iš Europos automobilius gabenusiems Lietuvos šešėliniams automobilių prekeiviams.

Įtariamųjų asmenų namuose, komercinių bankų nuomojamose saugyklose kratų metu buvo rasti tyrimui reikšmingi užrašai, susiję su valiutos keitimu – vadinamoji juodoji buhalterija. Rasta ir paimta didelė pinigų suma, kas nacionaline valiuta sudarytų daugiau nei 650 tūkstančių litų.
Vykdant pinigų plovimo prevencijos priemones nustatyta, kad nusikalstamą veiklą organizavęs kaunietis vertėsi ir tuo, kad tiek Lietuvos, tiek Rytų valstybių automobilių prekeiviams, siekusiems išvengti identifikavimo komerciniuose bankuose, keisdavo jų duodamą užsienio valiutą. Surinkta pakankamai duomenų, kad per pastaruosius dvejus metus kaunietis atliko daugiau nei tūkstantį valiutos keitimo operacijų, kurių bendra apyvarta viršijo 200 milijonų litų.

FNTT Kauno apygardos valdybos ir Kauno apygardos prokuratūros atliekamame ikiteisminiame tyrime šiuo metu renkami duomenys apie įtariamųjų ir jų artimųjų giminaičių turimą turtą ar turėtas išlaidas, įtariant juos galimu neteisėtu praturtėjimu.

Vykdydama pinigų plovimo prevencijos priemones, FNTT nuo pavasario išaiškino trečią šešėlinio verslo keityklą. 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas