LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Europos Sąjungos paramos pinigai universiteto profesorių nepasiekė

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba baigė ikiteisminį tyrimą, kontroliuotą Generalinės prokuratūros, dėl ekonominėmis, verslo ir teisinėmis konsultacijomis užsiimančios bendrovės, kuri apgaule nesumokėjo daugiau nei 220 tūkst. litų profesoriams ir docentams, už Europos Sąjungos lėšas atnaujinusiems Vilniaus Gedimino technikos universiteto studijų programas.

Tyrimo metu nustatyta, kad konsultacijomis užsiimančios bendrovės direktorė su Vilniaus Gedimino technikos universitetu, gavusiu Europos Sąjungos paramą, sudarė sutartį, pagal kurią įsipareigojo parengti studijų programų: verslo vadybos, įstaigų vadybos bei transporto ekonomikos ir vadybos – atnaujinimą. Bendra projekto vertė siekė beveik 1 mln. litų. Įgyvendindama šį projektą, konsultacijomis užsiimanti bendrovė sudarė paslaugų sutartis su šio universiteto darbuotojais, kurie ir parengė studijų programų atnaujinimą. Už atnaujintas studijų programas minėtai bendrovei universitetas pervedė 870 tūkst. litų europinių lėšų. Tačiau daugiau nei 220 tūkst. litų už atliktą darbą studijų programas faktiškai atnaujinusiems universiteto profesoriams ir docentams nebuvo sumokėta. Mokslininkus apgavusi bendrovės direktorė į savo asmeninę sąskaitą pervedė beveik ketvirtį milijono litų ir kartu su buhaltere nuslėpė buhalterinėje apskaitoje duomenis apie skolas ir neatsiskaitymą su projekto vykdytojais. Be to, bendrovė už projekto vykdytojus išvengė sumokėti į valstybės biudžetą beveik 40 tūkst. gyventojų pajamų mokesčio. 

Baigta baudžiamoji byla perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui. Bendrovės direktorei už turtinės žalos padarymą apgaule ir apgaulingą apskaitos tvarkymą, o bendrovės buhalterei – už apgaulingą apskaitos tvarkymą gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki ketverių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas