LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Dzūkė ūkininkė ir žemaitis statybų bendrovės direktorius stos prieš teismą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Alytaus apskrities skyrius kartu su Alytaus rajono apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Vilkanastrų kaimo (Druskininkų sav.) ūkininkė A. V. kaltinama apgaulingu apskaitos tvarkymu ir dokumentų klastojimu, o Plungės rajone registruotos bendrovės direktorius A. J. – dokumentų klastojimu.

Ikiteisminio tyrimo metu FNTT Alytaus apskrities skyriaus pareigūnai nustatė, kad nuo 2007 m. gegužės mėn. iki 2008 m. gruodžio mėn. A. V., ūkininkaudama savo ūkyje, iš Plungėje registruotos bendrovės grynaisiais pinigais gavo pusę milijono litų. Iš jų 100 tūkst. Lt sudarė statybų bendrovės ūkininkei grąžinta paskola, o 400 tūkst. Lt – dalis ūkininkės avansu bendrovei pervestų pinigų. Išaiškinta, kad gautų pinigų ūkininkė A. V. į buhalterinę apskaitą neįtraukė ir panaudojo be apskaitos dokumentų. Taip elgdamasi A. V. apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, dėl ko iš dalies negalima nustatyti jos valdomo ūkio veiklos, turto, nuosavo kapitalo dydžio.

Be to, tyrimo metu atskleista, kad 2008 m. rugsėjo–spalio mėnesiais, įgyvendinant projektą „Vilkanastrų kaimo plėtimas ir pritaikymas kaimo turizmo veiklai vystyti“, ūkininkė A. V. kartu su Plungėje registruotos bendrovės direktoriumi A. J. suklastojo pažymą ir 4 aktus apie atliktus darbus ir jų vertę. Suklastotuose dokumentuose nurodyta, kad pagal įgyvendinamą projektą pastatytas ir įrengtas daugiafunkcis pastatas ir trys poilsio nameliai. Bendra atliktų darbų vertė sudarė 1,8 milijono litų. Suklastotus dokumentus, antspaudais ir parašais patvirtino tiek statybų bendrovės vadovas A. J., tiek ūkininkė A. V.  FNTT Alytaus apskrities skyriaus pareigūnai tyrimo metu nustatė, kad realiai įgyvendinant projektą buvo atlikta tik dalis statybos darbų, o 685 tūkstančiai litų nepanaudoti. Suklastotus dokumentus A.V. pateikė siekdama iš Nacionalinės mokėjimo agentūros gauti neva investuotas lėšas.

Pradėjus tyrimą buvo priimtas sprendimas sustabdyti PVM permokos grąžinimą pagal ūkininkės mokesčių inspekcijai pateiktą prašymą. Ūkininkė A. V. negaus ir iš valstybės biudžeto pagal statybos bendrovės vadovo išrašytą PVM sąskaitą faktūrą  už neva atliktus statybos darbus paprašytos grąžinti visos PVM permokos – 276 775 litų, iš kurių 104 492 litai jai nebus grąžinti, kadangi realiai padaryta tik dalis darbų. Baigta baudžiamoji byla perduota Alytaus rajono apylinkės teismui.

Už įvykdytas nusikalstamas veikas ūkininkei A. V. gresia baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas iki ketverių, o statybų bendrovės direktoriui A. J. – iki trejų metų.  

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas