LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Dar viena Tauragės bendrovė vengė mokėti kelių mokestį

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie VRM Tauragės apskrities skyrius Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos Klaipėdos departamentui perdavė medžiagą dėl administracinės atsakomybės taikymo UAB „Vitlaima“. Administracinė bauda bendrovei gresia už daugiau nei 43 tūkstančių litų kelių transporto priemonių savininkų ar valdytojų naudotojo mokesčio nesumokėjimą.

Birželio mėnesį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie VRM Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai baigė UAB „Vitlaima“ buhalterinės apskaitos dokumentų įvertinimą, susijusį su šio mokesčio apskaičiavimo bei mokėjimo teisingumu.

Patikrinimo metu nustatyta, kad automobilių gabenimo bei prekybos verslu užsiimanti bendrovė 2005 metais eksploatavo 41 krovininį automobilį ir jų junginius, kurie važiavo Lietuvoje apmokestintais keliais, bei 21 krovininį automobilį ir jų junginius su tranzitiniais numeriais.

Atlikus UAB „Vitlaima krovininių automobilių ir jų junginių eksploatavimo analizę, nustatyta, kad įmonė 2005 metais nesumokėjo 15 720 litų naudotojo mokesčio. Tikrinant 2006 metų laikotarpį nustatyta, kad bendrovė tais metais eksploatavo 55 krovininius automobilius ir jų junginius bei 52 į Lietuvą įvažiavusius automobilius ir jų junginius su tranzitiniais numeriais. Atlikus 2006 metų bendrovės eksploatuotų krovininių automobilių ir jų junginių eksploatavimo analizę nustatyta, kad įmonė nesumokėjo 28 100 litų naudotojo mokesčio, kurį privalėjo sumokėti tikrinamuoju laikotarpiu.

Patikrinimo metu nustatyta, kad per 2005–2006 m. laikotarpį įmonė išvengė ir nesumokėjo 43 820 litų naudotojo mokesčio. Įmonės savininkai neneigė patikrinimo metu priskaičiuotų mokesčių ir savo noru atlygino valstybei padarytą žalą. Už šio mokesčio nemokėjimą įmonei bus taikoma administracinė atsakomybė pagal LR ATPK 148 str. 2 d., kuriame nustatyta administracinė bauda nuo 1 200 iki 2 600 litų.

Pasak FNTT Tauragės apskrities skyriaus viršininko Virgilijaus Kulikausko, tai jau ne pirmoji Tauragės apskrities įmonė, užsiimanti tarptautiniais pervežimais ir eksploatuojanti sunkiasvorius automobilius bei vengianti mokėti mokesčius. Praėjusiais metais buvo nustatyta, kad vienoje  didžiausių apskrities tokiu verslu užsiimančių UAB „Liatukas ir Ko“ per kelerius metus buvo nesumokėta daugiau nei 100 tūkstančių litų vadinamojo kelių mokesčio.  Tarptautinių krovinių pervežimas ir prekyba automobiliais yra viena iš pagrindinių Tauragės apskrities bendrovių veiklos rūšių, todėl  įmonėms, užsiimančioms šia veikla, ir toliau bus skiriama daugiau dėmesio. 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas