LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Beveik milijoną pasisavinę vilniečiai stos prieš teismą

Vilniaus 2-ajam apylinkės teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje tyrimą dėl apgaule įgytų 800 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apskrities skyriaus pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra.
Baigtoje byloje vienuolikai asmenų pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisėtos įmonės veiklos, dokumentų suklastojimo ir suklastotų dokumentų panaudojimo. Šešioms Vilniuje veikusioms uždarosioms akcinėms bendrovėms kaltinimai pareikšti kaip juridiniams asmenims.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apskrities skyrius, atlikdamas ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad nuo 2003 m. balandžio iki 2004 m. lapkričio mėnesio 2 vilniečiai, subūrę pridėtinės vertės mokesčio (PVM) grobstytojų organizuotą nusikalstamą grupuotę,  organizavo juridinių asmenų, naudojamų nusikalstamai veikai nuslėpti, steigimą, netikrų dokumentų gaminimą ir naudojimą, apgaulingą juridinių asmenų  buhalterinės apskaitos tvarkymą ir vadovavo įsteigtoms bendrovėms.

Nusikalstama grupuotė imituodavo realiai nevykusius sandorius dėl neva parduotų prekių (medienos), klastodama PVM sąskaitas faktūras, kurias per tarpininką pateikdavo realiai veikiančioms bendrovėms. Realiai veikiančios bendrovės įsigydavo medieną iš fizinių asmenų, o į savo buhalterinę apskaitą įtraukdavo suklastotas PVM sąskaitas faktūras.  Suklastotų PVM sąskaitų  faktūrų pagrindu daugiau nei penkis milijonus litų pervedus į priedangos įmonių bankų sąskaitas ir juos išgryninus, apgaule išvengta didelės vertės turtinės prievolės ir įgytas didelės vertės svetimas turtas – apie 800 000 litų PVM, mokėtinų į valstybės biudžetą. Išgrynintus pinigus pasidalindavo nusikaltimo bendrininkai bei nusikalstamos veikos organizatoriai.

Organizuotą grupuotė, vykdydama nusikalstamą veiklą, kelis kartus keitė savo sudėtį – į jos akiratį būdavo įtraukiamos vis kitos bendrovės, nevykdančios jokios ūkinės veiklos. Taip buvo siekiama maskuoti grupuotės veiklą ir slėpti nusikalstamos veiklos mastą. Ikiteisminio tyrimo metu taip pat buvo surinkta duomenų, kad iš pradžių nusikalstamos veiklos organizatoriai patys neretai vadovaudavo bendrovėms, nevykdančioms realios veiklos, o vėliau šių bendrovių akcijas „parduodavo“ asocialiems asmenims.

Baigtą baudžiamąją bylą sudaro 64 tomai ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų, pagrindžiančių nusikalstamos grupuotės kaltę dėl įvykdytų nusikalstamų veikų. Organizuotos grupės nariams už įvykdytas nusikalstamas veikas gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas