LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Batais prekiavusios įmonės savininkei – baudžiamoji atsakomybė už apgaulingą apskaitą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apskrities skyrius baigė ikiteisminį tyrimą batų prekyba besiverčiančioje individualiojoje įmonėje, kuri apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą ir teikė neteisingus duomenis apie pajamas, pelną ir turtą. Ši byla baudžiamajam įsakymui surašyti perduota nagrinėti Klaipėdos miesto apylinkės teismui. 

FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai ikiteisminį tyrimą pradėjo praėjusių metų rugpjūčio mėnesį ir individualiosios įmonės savininkei L. R. (g. 1963 m.) pareiškė įtarimus pagal du Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnius – 222 str. 1 d. ir 220 str. 1 ir 2 d.

Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad įmonė prekybos centre, esančiame Vingio g., Klaipėdoje, ne visiems parduodamiems batams išmušdavo kasos aparato čekius. Tyrimo metu buvo aptikti juodosios buhalterijos dokumentai, kuriuos išanalizavus paaiškėjo, kad nuo  2004 m. sausio 1 d. iki 2006 m. rugpjūčio mėn. į įmonės buhalterinę apskaitą nebuvo įtraukta beveik 70 000 litų gautų pajamų už parduotas prekes. Tokiu būdu valstybei buvo nesumokėti 23 127 litai mokesčių.

Taip pat buvo nustatyta, kad individualiosios įmonės savininkė L. R., atsakinga už įmonės ūkinę finansinę veiklą, teikdama pridėtinės vertės mokesčio deklaracijas Klaipėdos apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai, nurodė neteisingus duomenis apie savo įmonės pajamas, pelną ir turtą. Tyrimo metu išsiaiškinta, kad buvo pateiktos net 27 netikslios deklaracijos.

Baudžiamasis kodeksas nustato, kad dėl įvykdytų nusikalstamų veikų pagal BK 222 str. 1 d. ir 220 str. 1 ir 2 d. gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas