LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Automobilių prekyba užsiimančiam Panevėžio verslininkui gresia baudžiamoji atsakomybė

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apskrities skyriuje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pelną pateikimo. Pagal Baudžiamojo kodekso 222 str. 1 d. ir 220 str. 1 d. įtarimai pareikšti Panevėžyje registruotos ir automobilių prekyba besiverčiančios individualiosios įmonės savininkui G. L.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2001–2002 metais individualioji įmonė Vokietijoje iš fizinių asmenų įsigijo 177 automobilius. Individualiosios įmonės savininkas G. L., tvarkydamas buhalterinę apskaitą, naudojo suklastotus dokumentus – automobilių pirkimo ir pardavimo sutartis, kuriose būdavo įrašytos mažesnės nei sumokėta kainos už pirktus automobilius. Tokiu būdu individualiosios įmonės savininkas neteisėtai įmonės sąnaudas padidino 308 590 litų. Be to, ikiteisminio tyrimo metu buvo išaiškinta, kad G. L., siekdamas išvengti pajamų mokesčio, į deklaracijas įrašydavo neteisingus duomenis apie įmonės pajamas. Nustatyta, kad 2001 metų pajamų deklaracijoje pateikti duomenys, kuriais bandyta išvengti sumokėti 74 263 litus pajamų mokesčio, o 2002 m. – 26 184 litus. Už tokius veiksmus

Panevėžio verslininkui inkriminuojama nusikalstama veika pagal Baudžiamojo kodekso 220 str. 1 d.
Panevėžio apygardos prokuroras, surašęs kaltinamąjį aktą, bylą perdavė Panevėžio m. apylinkės teismui. Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija šioje byloje yra pareiškusi daugiau nei 190 tūkstančių litų civilinį ieškinį.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas