LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

8 įmonių savininkas įtariamas sukčiavimu stambiu mastu

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo stambiu mastu pridėtinės vertės mokesčio (PVM) srityje. Šių nusikalstamų veikų organizavimu įtariamas Trakuose gyvenantis D. R. (g. 1967 m.). Įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – 3 mėnesių suėmimas.

Įtariama, kad 40-metis D. R. į savo nusikalstamos veikos tinklą įtraukė apie 250 Lietuvos įmonių. Pirminiais ikiteisminio tyrimo duomenimis, įtariamasis suklastojo savo bendrovių dokumentus už daugiau nei 3,2 milijono litų, o valstybės biudžetui nesumokėto pridėtinės vertės mokesčio ir padarytos žalos suma siekia apie 500 tūkstančių litų.

Šis tyrimas pradėtas remiantis surinkta informacija, kad 2004–2007 metų laikotarpiu 40-mečio D. R. valdomos 8 įmonės su įvairiomis Lietuvos bendrovėmis sudarė sutartis dėl statybinių prekių įsigijimo. Sudarytuose sandoriuose būdavo nurodoma, kad už įsigytas prekes D. R. įmonės sumokės vėliau. Tačiau D. R. vengdavo laiku atsiskaityti už statybines prekes. Vėliau, kreditoriams reikalaujant, 8 bendrovių vadovas kartais atlikdavo dalinį apmokėjimą, kuris sudarydavo tik mažą procentinę dalį nuo įsigytų prekių sumos. Tokiu būdu D. R. ne tik pasisavindavo įsigytas prekes, bet ir imituodavo, kad ruošiasi sumokėti likusias sumas už prekes, tačiau to neketindavo realiai daryti.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad kai kuriems kreditoriams D. R. pasiūlydavo padengti skolą už anksčiau nesumokėtas prekes bendrovėms išrašydamas savo valdomų įmonių dokumentus: PVM sąskaitas faktūras ir su jomis susijusius dokumentus, kuriais įforminamos realiai bendrovės nevykdytos ūkinės operacijos. D. R. nesumokėdavo bendrovei įsiskolinimo už prekes, tačiau D. R. priklausančių 8 bendrovių išrašytose PVM sąskaitose faktūrose nurodytas PVM dydis atitikdavo įsiskolinimus už įsigytas statybines prekes. Tokiu būdu D. R. „atsiskaitydavo“ su bendrovėmis už įsigytas prekes. FNTT pareigūnai atskleidė ir tą faktą, kad D. R. už tam tikrą atlygį išrašydavo buhalterinės apskaitos dokumentus už realiai neįvykdytas ūkines operacijas kitoms šalies bendrovėms, siekiančioms išvengti mokėti pridėtinės vertės mokestį.

Dėl šių faktų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba tęsia ikiteisminį tyrimą, kurį organizuoja ir jam vadovauja Generalinė prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas