LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Kelmės rajono ūkininkui turtus nešė ne tik aitvarai

Kelmės rajono ūkininkui turtus nešė ne tik aitvarai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (toliau – FNTT) pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad vienam Kelmės rajono ūkininkui turtus nešė ne tik aitvarai.

Kelmės rajono gyventojas kaltinamas apgaulingos apskaitos tvarkymu ir neteisėtu praturtėjimu. Tyrimo metu nustatyta, kad minėtas asmuo nuosavybės teise turėjo beveik 0,5 mln. vertės turto, kurio įsigijimo negalėjo patvirtinti jokiais dokumentais.

Be ūkio, minėtas asmuo vertėsi kaimo turizmo verslu – nuomojo kaimo turizmo sodybas įvairioms šventėms, suteikdavo leidimus žvejoti jose esančiuose tvenkiniuose, bet apskaitos dokumentų dažniausiai neišduodavo. Jam talkino pagalbinė darbuotoja, kuri priiminėdavo užsakymus ir pinigus, bet tai patvirtinančių dokumentų taip pat neišduodavo.

Kelmiškis kaimo turizmo versliuku neapsiribojo – taip pat vadovavo bendrovei, kuri supirkinėjo mišką ir pardavinėjo medieną. Tačiau ir šioje veikloje veikė nesąžiningai – dalį medienos pardavė be apskaitos dokumentų.

Valstybei padaryta žala siekia beveik 93 tūkst. eurų.

Įtariamieji parodymus duoti atsisakė, žalos valstybei neatlygino.

Verslus ūkininkas kaltinamas pagal Baudžiamojo kodekso 189str. „Neteisėtas praturtėjimas“ 1 dalį ir 222 str. „Apgaulingas apskaitos tvarkymas“ 1 dalį, jo padėjėja – pagal 222 str. „Apgaulingas apskaitos tvarkymas“ 1 dalį. Jiems gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmams.

Tyrimą atliko FNTT Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, koordinavo Šiaulių apygardos prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas