LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Į teismą keliaus kauniečių pora, įtariama neteisėtu praturtėjimu

Į teismą keliaus kauniečių pora, įtariama neteisėtu praturtėjimu

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame kauniečiai sutuoktiniai įtariami neteisėtu praturtėjimu – iš nelegalių pajamų pirko nekilnojamąjį turtą ir prabangius automobilius. Neteisėtai įgyto turto vertė galimai siekia daugiau nei 80 tūkst. eurų.

Į pareigūnų akiratį kauniečių pora pakliuvo 2015 metų pabaigoje, surinkus duomenis apie įtartinus jos pirkinius ne pagal pajamas. Nors šeima gyveno iš motinystės pašalpos ir vidutinio darbo užmokesčio, ji oficialiai pirko ne vieną nekilnojamojo turto objektą Kauno mieste bei rajone ir prabangius automobilius. Sutuoktiniai taip pat oficialiai teikė paskolas dviem juridiniams asmenims, būdami jų akcininkais. Per metus tokių paskolų suteikta už kelias dešimtis tūkstančių eurų. Pareigūnai įtaria, kad nelegalios pajamos buvo gautos iš šešėlyje vykdytos komercinės veiklos. 

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Sutuoktinių byla perduota Kauno apylinkės teismui.

Už neteisėtą praturtėjimą, kai nuosavybės teise įgytas didesnis nei 500 MGL vertės turtas, kuris negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų bei turto konfiskavimas.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas