LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT mini įkūrimo dvidešimtmetį: išaiškinti šimtai milijonų nuslėptų mokesčių

FNTT mini įkūrimo dvidešimtmetį: išaiškinti šimtai milijonų nuslėptų mokesčių

Vasario 4 dieną sueina 20 metų, kai veiklą pradėjo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). Daugiau nei 160 mln. eurų nuslėptų mokesčių, 6 tūkst. baigtų ikiteisminių tyrimų – tokia yra vien paskutinių dešimties metų FNTT tyrimų statistika.

FNTT ištakos siekia 1997-uosius metus, kai Vyriausybės nutarimu buvo įsteigtas Mokesčių policijos departamentas, kurio uždavinys – padėti įvesti tvarką finansų ir mokesčių srityse. 2002 m. balandžio 1 dieną įsigaliojo Lietuvos Respublikos Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos įstatymas, pagal kurį Mokesčių policijos departamentas pertvarkytas į FNTT.

Nuo pat įkūrimo FNTT tiria sudėtingas nacionalines ir tarptautines nusikalstamas veikas, susijusias su pridėtinės vertės, pelno, akcizo ir kitų mokesčių grobstymu, neteisėtą praturtėjimą, veikas, susijusias su Europos Sąjungos paramos lėšų neteisėtu gavimu ir panaudojimu. Identifikuoja ir atskleidžia gerai užmaskuotas šešėlinio verslo ir nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo (pinigų plovimo) schemas. FNTT prioritetas – nusikalstamos veikos darančios didžiausią žalą valstybės finansų sistemai ir tarptautiniam įvaizdžiui.

Dvidešimtmečio proga Tarnybos vadovybė dėkoja visiems darbuotojams už ilgametę ir nuoširdžią tarnybą.

FNTT jubiliejinis leidinys

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas